GÖK İsim Raporu:

GÖK Adının Yaygınlığı

GÖK Türkiye'de en çok kullanılan 1649. isim (... 1647. gürsu, 1648. güvenir, 1649. gök, 1650. gökcan, 1651. göker, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÖK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÖK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-03-2024 03:04 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin GÖK olduğu ve GÖK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖK isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÖK yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÖK Türkiye'nin en yaygın 1649. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1649. ad ise Galina ismi. GÖK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1647. Farrell 1648. Yee 1649. Galina 1650. Stacie 1651. Shalini isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÖK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÖK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÖK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÖK İsminin Yazılışı:

--.----.-

Denizcilik Alfabesinde GÖK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÖK İsminin Barkod Yazılışı:

GÖK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÖK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÖK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gökhan gökçe gökçen göksel gökmen gökay göktürk gökben gökşen göknur göksu gökalp göksal göksun göktuğ gökberk gökcan göker gökşenay göknil göksen göktan göktigin gökşin

SON HARFLERİ GÖK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (ök) göre gök ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ GÖK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine () göre GÖK ile Uyumlu İsimler :

gökhan gözde gökçe gökçen gönül göksel gökmen görkem gökay göktürk gökben gökşen göknur göksu gökalp göksal göksun göktuğ gökberk göçer gökcan göker gökşenay gönen gözen göknil göksen göktan göktigin göray göze gökşin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖK İLE UYUMLU İSİMLER:

'g' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

göktürk gökberk gültürk gülberk gülçiçek

GÖK isminin Anlamı

GÖK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÖK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÖK + Anlam" veya "GÖK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÖK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖK adını oluşturan G, Ö, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 41:

G
Ö
K
TOPLAM
8
19
14
41

GÖK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 122. dicle, 123. hacer, 124. gök, 125. raif, 126. naide, ... Toplam 14 ismin aritmetik toplamı 41 (Binde 5.66 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

arif adnan cemal vefa arefe asıf başak benal defne dicle hacer raif naide