GÖKAY İsim Raporu:

GÖKAY Adının Yaygınlığı

GÖKAY Türkiye'de en çok kullanılan 709. isim (... 707. güngör, 708. güzide, 709. gökay, 710. nigar, 711. hamide, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı GÖKAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

GÖKAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:56 itibariyle yaklaşık 21,642 kişinin isminin GÖKAY olduğu ve GÖKAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖKAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 GÖKAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada GÖKAY sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

GÖKAY Türkiye'nin en yaygın 709. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 709. ad ise Bobby ismi. GÖKAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 707. Vanessa 708. Maxwell 709. Bobby 710. Thanh 711. Vladimir isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÖKAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÖKAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÖKAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÖKAY İsminin Yazılışı:

--.----.-.--.--

Denizcilik Alfabesinde GÖKAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÖKAY İsminin Barkod Yazılışı:

GÖKAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÖKAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÖKAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÖKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ökay) göre gökay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kay) göre gökay ile Uyumlu İsimler :

ilkay berkay burkay akay okay türkay cenkay dolakay nilkay

Son 2 harfine (ay) göre gökay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray özay atalay feray atay sonay tugay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay orbay baturay dilay esmeray beray simay seray dinçay altınay arbay biray çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ GÖKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (göka) göre GÖKAY ile Uyumlu İsimler :

gökalp

İlk 3 harfine (gök) göre GÖKAY ile Uyumlu İsimler :

gökhan gökçe gökçen göksel gökmen göktürk gökben gökşen göknur göksu göksal göksun göktuğ gökberk gök gökcan göker gökşenay göknil göksen göktan göktigin gökşin

İlk 2 harfine () göre GÖKAY ile Uyumlu İsimler :

gözde gönül görkem göçer gönen gözen göray göze

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖKAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'gö' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

gökşenay göray

'g' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

gülay günay güray giray güney gürsoy gencay gülsay gülsünay

GÖKAY isminin Anlamı

GÖKAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÖKAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÖKAY + Anlam" veya "GÖKAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÖKAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖKAY adını oluşturan G, Ö, K, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

G
Ö
K
A
Y
TOPLAM
8
19
14
1
28
70

GÖKAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1037. gülcan, 1038. güldal, 1039. gökay, 1040. şebnem, 1041. maruf, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan