NİLAY İsim Raporu:

NİLAY Adının Yaygınlığı

NİLAY Türkiye'de en çok kullanılan 314. isim (... 312. gülçin, 313. muharrem, 314. nilay, 315. sevil, 316. lale, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,280 kişiden birinin adı NİLAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.78.

NİLAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:05 itibariyle yaklaşık 70,395 kişinin isminin NİLAY olduğu ve NİLAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 927 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NİLAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,481 NİLAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NİLAY sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

NİLAY Türkiye'nin en yaygın 314. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 314. ad ise Brett ismi. NİLAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 312. Marion 313. Ricardo 314. Brett 315. Fernando 316. Malcolm isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NİLAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NİLAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NİLAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NİLAY İsminin Yazılışı:

-....-...--.--

Denizcilik Alfabesinde NİLAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NİLAY İsminin Barkod Yazılışı:

NİLAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NİLAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NİLAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NİLAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ilay) göre nilay ile Uyumlu İsimler :

kubilay sevilay dilay

Son 3 harfine (lay) göre nilay ile Uyumlu İsimler :

gülay tülay atalay ışılay kutlay selay sılay talay

Son 2 harfine (ay) göre nilay ile Uyumlu İsimler :

tuncay turgay oktay koray nuray ilkay olcay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay giray yıldıray gökay özay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray akay okay orbay baturay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray setenay alpgiray bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ NİLAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nila) göre NİLAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nil) göre NİLAY ile Uyumlu İsimler :

nilgün nilüfer nil nilda nilgül nilsu nilberk nildan nilhan nilkay nilseli

İlk 2 harfine (ni) göre NİLAY ile Uyumlu İsimler :

nihat nihal nihan niyazi nimet nigar nida nizamettin nizami nişan niko nidal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NİLAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'ni' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

nilkay

'n' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

nuray

NİLAY isminin Anlamı

NİLAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NİLAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NİLAY + Anlam" veya "NİLAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NİLAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NİLAY adını oluşturan N, İ, L, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

N
İ
L
A
Y
TOPLAM
17
12
15
1
28
73

NİLAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1161. mübin, 1162. nazik, 1163. nilay, 1164. okşan, 1165. rahşan, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma