TÜLAY İsim Raporu:

TÜLAY Adının Yaygınlığı

TÜLAY Türkiye'de en çok kullanılan 227. isim (... 225. muzaffer, 226. soner, 227. tülay, 228. tarık, 229. hüsnü, ...). Ülkemizde yaklaşık her 950 kişiden birinin adı TÜLAY ve ismin yaygınlık oranı binde 1.05.

TÜLAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:54 itibariyle yaklaşık 94,488 kişinin isminin TÜLAY olduğu ve TÜLAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1248 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TÜLAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,478 TÜLAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada TÜLAY sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

TÜLAY Türkiye'nin en yaygın 227. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 227. ad ise Clifford ismi. TÜLAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 225. Stewart 226. Cheryl 227. Clifford 228. Rose 229. Joshua isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TÜLAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TÜLAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TÜLAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TÜLAY İsminin Yazılışı:

-..-.-...--.--

Denizcilik Alfabesinde TÜLAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TÜLAY İsminin Barkod Yazılışı:

TÜLAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TÜLAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TÜLAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TÜLAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ülay) göre tülay ile Uyumlu İsimler :

gülay

Son 3 harfine (lay) göre tülay ile Uyumlu İsimler :

nilay kubilay sevilay atalay ışılay kutlay dilay selay sılay talay

Son 2 harfine (ay) göre tülay ile Uyumlu İsimler :

tuncay turgay oktay koray nuray ilkay olcay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay giray yıldıray gökay özay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray akay okay orbay baturay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray setenay alpgiray bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ TÜLAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tüla) göre TÜLAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tül) göre TÜLAY ile Uyumlu İsimler :

tülin

İlk 2 harfine () göre TÜLAY ile Uyumlu İsimler :

türkan türker tümer tümay türkay türkiz türesin tüzün türköz türel tünay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TÜLAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'tü' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

tümay türkay tünay

't' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

tuncay turgay tugay tunay tanay talay

TÜLAY isminin Anlamı

TÜLAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TÜLAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TÜLAY + Anlam" veya "TÜLAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TÜLAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TÜLAY adını oluşturan T, Ü, L, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 94:

T
Ü
L
A
Y
TOPLAM
24
26
15
1
28
94

TÜLAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1883. sezgin, 1884. suzan, 1885. tülay, 1886. cantekin, 1887. gülbanu, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 94 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

aytül binnur derviş tülin fazilet feruze firuz gülendam gülnare gülsen günsel tolgahan şimşek merter mukaddes sadullah sermin sertap sezgin suzan cantekin gülbanu semray