MİRAY İsim Raporu:

MİRAY Adının Yaygınlığı

MİRAY Türkiye'de en çok kullanılan 994. isim (... 992. fethullah, 993. hazal, 994. miray, 995. münire, 996. nahide, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı MİRAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

MİRAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:51 itibariyle yaklaşık 12,623 kişinin isminin MİRAY olduğu ve MİRAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MİRAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MİRAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

MİRAY Türkiye'nin en yaygın 994. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 994. ad ise Ervin ismi. MİRAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 992. Clara 993. Eugenia 994. Ervin 995. Vaughn 996. Francine isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MİRAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MİRAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MİRAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MİRAY İsminin Yazılışı:

--...-..--.--

Denizcilik Alfabesinde MİRAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MİRAY İsminin Barkod Yazılışı:

MİRAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MİRAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MİRAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MİRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (iray) göre miray ile Uyumlu İsimler :

giray biray alpgiray bediray

Son 3 harfine (ray) göre miray ile Uyumlu İsimler :

koray nuray eray güray yıldıray feray boray baturay esmeray beray seray hüray muşturay samuray göray kamuray semray oray

Son 2 harfine (ay) göre miray ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay tülay ilkay olcay nilay kubilay günay alpay çağatay şenay sunay sevilay gökay özay atalay atay sonay tugay berkay burkay tunay tümay altay ışılay kutlay akay okay orbay dilay türkay simay dinçay altınay arbay cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday dolakay mutluay sabutay selay setenay sılay talay benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay kutay nilkay onay serbay tünay uzay önay

BAŞ HARFLERİ MİRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (mira) göre MİRAY ile Uyumlu İsimler :

miraç

İlk 3 harfine (mir) göre MİRAY ile Uyumlu İsimler :

mirşan

İlk 2 harfine (mi) göre MİRAY ile Uyumlu İsimler :

mine mithat mikail miyase mihriban mihriye mintaze minel mihrican

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MİRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'mi' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

mutluay muşturay

MİRAY isminin Anlamı

MİRAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MİRAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MİRAY + Anlam" veya "MİRAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MİRAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MİRAY adını oluşturan M, İ, R, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

M
İ
R
A
Y
TOPLAM
16
12
21
1
28
78

MİRAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1366. hamdiye, 1367. ecevit, 1368. miray, 1369. mücteba, 1370. nevhan, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin