UZAY İsim Raporu:

UZAY Adının Yaygınlığı

UZAY Türkiye'de en çok kullanılan 2400. isim (... 2398. hürşat, 2399. tunca, 2400. uzay, 2401. varsıl, 2402. vasfiye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı UZAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

UZAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:36 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin UZAY olduğu ve UZAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

UZAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 UZAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada UZAY sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

UZAY Türkiye'nin en yaygın 2400. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2400. ad ise Piyush ismi. UZAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2398. Farrukh 2399. Nabeel 2400. Piyush 2401. Isabelle 2402. Kurtis isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

UZAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde UZAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde UZAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde UZAY İsminin Yazılışı:

..---...--.--

Denizcilik Alfabesinde UZAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

UZAY İsminin Barkod Yazılışı:

UZAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(UZAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

UZAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ UZAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zay) göre uzay ile Uyumlu İsimler :

özay füzay

Son 2 harfine (ay) göre uzay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay atalay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay oray önay

BAŞ HARFLERİ UZAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (uza) göre UZAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (uz) göre UZAY ile Uyumlu İsimler :

uzcan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ UZAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'u' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

UZAY isminin Anlamı

UZAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size UZAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "UZAY + Anlam" veya "UZAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
UZAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

UZAY adını oluşturan U, Z, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 83:

U
Z
A
Y
TOPLAM
25
29
1
28
83

UZAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1544. selihan, 1545. semire, 1546. uzay, 1547. özgecan, 1548. abuzer, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 83 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

reyhan gülşah meltem doruk bilgiye oryal emirali fisun gürhan letafet mutan olgun ruken sevim sualp tolgan uygar zevcan ömercan özger emirhan gülfer gülseda göktan peyami rojbin selihan semire özgecan