BİRAY İsim Raporu:

BİRAY Adının Yaygınlığı

BİRAY Türkiye'de en çok kullanılan 1556. isim (... 1554. bilhan, 1555. bingür, 1556. biray, 1557. serin, 1558. birim, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BİRAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BİRAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:50 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin BİRAY olduğu ve BİRAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BİRAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BİRAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

BİRAY Türkiye'nin en yaygın 1556. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1556. ad ise Nan ismi. BİRAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1554. Gus 1555. Ephraim 1556. Nan 1557. Merritt 1558. Chase isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BİRAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BİRAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BİRAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BİRAY İsminin Yazılışı:

-......-..--.--

Denizcilik Alfabesinde BİRAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BİRAY İsminin Barkod Yazılışı:

BİRAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BİRAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BİRAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BİRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (iray) göre biray ile Uyumlu İsimler :

giray miray alpgiray bediray

Son 3 harfine (ray) göre biray ile Uyumlu İsimler :

koray nuray eray güray yıldıray feray boray baturay esmeray beray seray hüray muşturay samuray göray kamuray semray oray

Son 2 harfine (ay) göre biray ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay tülay ilkay olcay nilay kubilay günay alpay çağatay şenay sunay sevilay gökay özay atalay atay sonay tugay berkay burkay tunay tümay altay ışılay kutlay akay okay orbay dilay türkay simay dinçay altınay arbay cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday dolakay mutluay sabutay selay setenay sılay talay benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay kutay nilkay onay serbay tünay uzay önay

BAŞ HARFLERİ BİRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bira) göre BİRAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bir) göre BİRAY ile Uyumlu İsimler :

birol birsen birgül birdal birkan bircan birim birtan birdane birgin birgit birnur birsel birsu

İlk 2 harfine (bi) göre BİRAY ile Uyumlu İsimler :

bilge bilal bilgehan bilgin binnur bihter bilgen bingöl billur binnaz bigen bilali bilbaşar bilgetürk bilgiye bilhan bingür bilek bilgütay bilsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BİRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'bi' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

bilgütay bilsay

'b' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

berkay burkay boray baturay beray berksoy bediray benay

BİRAY isminin Anlamı

BİRAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BİRAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BİRAY + Anlam" veya "BİRAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BİRAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BİRAY adını oluşturan B, İ, R, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

B
İ
R
A
Y
TOPLAM
2
12
21
1
28
64

BİRAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 783. beyhan, 784. beşir, 785. biray, 786. bükem, 787. cansel, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet