RUNA İsim Raporu:

RUNA Adının Yaygınlığı

RUNA Türkiye'de en çok kullanılan 1802. isim (... 1800. roza, 1801. rukan, 1802. runa, 1803. rüçhan, 1804. erpulat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı RUNA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

RUNA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-03-2023 18:37 itibariyle yaklaşık 2,661 kişinin isminin RUNA olduğu ve RUNA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

RUNA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda RUNA yaşadığını tahmin ediyoruz.

RUNA Türkiye'nin en yaygın 1802. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1802. ad ise Mehrdad ismi. RUNA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1800. Karyn 1801. Padmaja 1802. Mehrdad 1803. Polly 1804. Parag isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

RUNA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde RUNA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde RUNA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde RUNA İsminin Yazılışı:

.-...--..-

Denizcilik Alfabesinde RUNA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

RUNA İsminin Barkod Yazılışı:

RUNA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(RUNA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

RUNA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ RUNA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (una) göre runa ile Uyumlu İsimler :

suna tuna

Son 2 harfine (na) göre runa ile Uyumlu İsimler :

berna rana sena asena sina hüsna liana aşina dalina lerna rona

BAŞ HARFLERİ RUNA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (run) göre RUNA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ru) göre RUNA ile Uyumlu İsimler :

rukiye ruşen ruhi ruhan ruken ruhat rumeysa ruhsat ruhşat rukan rudi ruhsar ruhsen rukiyye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ RUNA İLE UYUMLU İSİMLER:

'r' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

rıza rana rabia reha refika rüya rumeysa roza refia rebia rona rümeysa rüşa

RUNA isminin Anlamı

RUNA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size RUNA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "RUNA + Anlam" veya "RUNA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
RUNA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

RUNA adını oluşturan R, U, N, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

R
U
N
A
TOPLAM
21
25
17
1
64

RUNA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 799. musa, 800. nuhi, 801. runa, 802. sabire, 803. sarp, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet