BEŞİR İsim Raporu:

BEŞİR Adının Yaygınlığı

BEŞİR Türkiye'de en çok kullanılan 907. isim (... 905. besim, 906. beste, 907. beşir, 908. bilgen, 909. burkay, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı BEŞİR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

BEŞİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:23 itibariyle yaklaşık 12,615 kişinin isminin BEŞİR olduğu ve BEŞİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEŞİR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BEŞİR yaşadığını tahmin ediyoruz.

BEŞİR Türkiye'nin en yaygın 907. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 907. ad ise Lin ismi. BEŞİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 905. Hasan 906. Paige 907. Lin 908. Quang 909. Kelley isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEŞİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEŞİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEŞİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEŞİR İsminin Yazılışı:

-..........-.

Denizcilik Alfabesinde BEŞİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEŞİR İsminin Barkod Yazılışı:

BEŞİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEŞİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEŞİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BEŞİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eşir) göre beşir ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şir) göre beşir ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ir) göre beşir ile Uyumlu İsimler :

kadir bekir tahir şakir cihangir abdülkadir nadir emir mahir özdemir üzeyir demir cevahir zübeyir bedir ebubekir cabir nehir yasir aydemir fahir candemir güvenir macir zahir belamir dengir nezir münir semir

BAŞ HARFLERİ BEŞİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (beşi) göre BEŞİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (beş) göre BEŞİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (be) göre BEŞİR ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEŞİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ir' ile Biten İsimler :

bekir bedir belamir

'b' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

bahar bahadır binnur bihter babür başar batur bayer billur bayzar bernar bilbaşar bingür bayındır bahtiyar bavver bener berker birnur

BEŞİR isminin Anlamı

BEŞİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEŞİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEŞİR + Anlam" veya "BEŞİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEŞİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEŞİR adını oluşturan B, E, Ş, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

B
E
Ş
İ
R
TOPLAM
2
6
23
12
21
64

BEŞİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 782. besime, 783. beyhan, 784. beşir, 785. biray, 786. bükem, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet