BERKİ İsim Raporu:

BERKİ Adının Yaygınlığı

BERKİ Türkiye'de en çok kullanılan 1997. isim (... 1995. erda, 1996. berker, 1997. berki, 1998. berkin, 1999. bermal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BERKİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BERKİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-04-2024 08:28 itibariyle yaklaşık 2,698 kişinin isminin BERKİ olduğu ve BERKİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BERKİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BERKİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

BERKİ Türkiye'nin en yaygın 1997. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1997. ad ise Yen ismi. BERKİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1995. Man 1996. Britt 1997. Yen 1998. Denton 1999. Wynn isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BERKİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BERKİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BERKİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BERKİ İsminin Yazılışı:

-.....-.-.-..

Denizcilik Alfabesinde BERKİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BERKİ İsminin Barkod Yazılışı:

BERKİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BERKİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BERKİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

berkin

SON HARFLERİ BERKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (erki) göre berki ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rki) göre berki ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ki) göre berki ile Uyumlu İsimler :

zeki baki şevki naki abdulbaki haki saki

BAŞ HARFLERİ BERKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (berk) göre BERKİ ile Uyumlu İsimler :

berk berkan berkant berkay berkhan berksoy berkten berker berkin berke

İlk 3 harfine (ber) göre BERKİ ile Uyumlu İsimler :

berna berrin beril berrak berat berhan berfu bertan beray berceste berçin berin bernar berta bertuğ beria bermal berivan

İlk 2 harfine (be) göre BERKİ ile Uyumlu İsimler :

bekir betül begüm belgin beyhan belkıs bengü bengi beyza benan bedrettin behçet behiye belma bedri bektaş besim beste beşir bedir behzat bedriye behice bengül beyazıt behiç bedii beliğ bedia begümhan behnan benal benek besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson betigül beytullah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BERKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ki' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

baki basri bahri bengi bedri bedii bilali battalgazi buhari

BERKİ isminin Anlamı

BERKİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BERKİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BERKİ + Anlam" veya "BERKİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BERKİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BERKİ adını oluşturan B, E, R, K, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

B
E
R
K
İ
TOPLAM
2
6
21
14
12
55

BERKİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 454. azat, 455. benian, 456. berki, 457. çimen, 458. erim, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal