BESİME İsim Raporu:

BESİME Adının Yaygınlığı

BESİME Türkiye'de en çok kullanılan 1547. isim (... 1545. berta, 1546. bertuğ, 1547. besime, 1548. bessam, 1549. akman, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BESİME ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BESİME adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:21 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin BESİME olduğu ve BESİME isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BESİME isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BESİME yaşadığını tahmin ediyoruz.

BESİME Türkiye'nin en yaygın 1547. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1547. ad ise Margo ismi. BESİME adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1545. Maryam 1546. Myrna 1547. Margo 1548. Mazen 1549. Rudy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BESİME isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BESİME İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BESİME İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BESİME İsminin Yazılışı:

-.........--.

Denizcilik Alfabesinde BESİME İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BESİME İsminin Barkod Yazılışı:

BESİME ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BESİME adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BESİME KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BESİME İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (esime) göre besime ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (sime) göre besime ile Uyumlu İsimler :

rasime

Son 3 harfine (ime) göre besime ile Uyumlu İsimler :

halime rahime fadime saime naime nedime azime ganime müslime nerime salime alime fehime hatime kerime nazime selime

Son 2 harfine (me) göre besime ile Uyumlu İsimler :

esme

BAŞ HARFLERİ BESİME İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (besim) göre BESİME ile Uyumlu İsimler :

besim

İlk 4 harfine (besi) göre BESİME ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bes) göre BESİME ile Uyumlu İsimler :

beste bessam

İlk 2 harfine (be) göre BESİME ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BESİME İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'me' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

bilge buse bahriye behiye beste bedriye behice burçe berceste bilgiye bade bakiye belde birdane buyçe berke büke

BESİME isminin Anlamı

BESİME Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BESİME isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BESİME + Anlam" veya "BESİME isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BESİME ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BESİME adını oluşturan B, E, S, İ, M, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

B
E
S
İ
M
E
TOPLAM
2
6
22
12
16
6
64

BESİME ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 780. azime, 781. behiye, 782. besime, 783. beyhan, 784. beşir, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet