KÜBRA İsim Raporu:

KÜBRA Adının Yaygınlığı

KÜBRA Türkiye'de en çok kullanılan 207. isim (... 205. ekrem, 206. ceren, 207. kübra, 208. nihal, 209. hakkı, ...). Ülkemizde yaklaşık her 920 kişiden birinin adı KÜBRA ve ismin yaygınlık oranı binde 1.09.

KÜBRA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:04 itibariyle yaklaşık 98,392 kişinin isminin KÜBRA olduğu ve KÜBRA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1296 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KÜBRA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KÜBRA yaşadığını tahmin ediyoruz.

KÜBRA Türkiye'nin en yaygın 207. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 207. ad ise Joe ismi. KÜBRA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 205. Donna 206. Melissa 207. Joe 208. Marshall 209. Saml isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KÜBRA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KÜBRA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KÜBRA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KÜBRA İsminin Yazılışı:

-.-..--....-..-

Denizcilik Alfabesinde KÜBRA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KÜBRA İsminin Barkod Yazılışı:

KÜBRA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KÜBRA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KÜBRA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KÜBRA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (übra) göre kübra ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bra) göre kübra ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ra) göre kübra ile Uyumlu İsimler :

esra zehra semra bora dilara buğra büşra nevra müberra hümeyra serra sümeyra almora lora sara azra buhara nora sahra sera tuğra

BAŞ HARFLERİ KÜBRA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kübr) göre KÜBRA ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (küb) göre KÜBRA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre KÜBRA ile Uyumlu İsimler :

kürşat kürşad kültegin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KÜBRA İLE UYUMLU İSİMLER:

'kü' ile başlayıp 'ra' ile Biten İsimler :

'k' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

kaya kahya

KÜBRA isminin Anlamı

KÜBRA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KÜBRA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KÜBRA + Anlam" veya "KÜBRA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KÜBRA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KÜBRA adını oluşturan K, Ü, B, R, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

K
Ü
B
R
A
TOPLAM
14
26
2
21
1
64

KÜBRA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 777. nahit, 778. nihat, 779. kübra, 780. azime, 781. behiye, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet