HİCRAN İsim Raporu:

HİCRAN Adının Yaygınlığı

HİCRAN Türkiye'de en çok kullanılan 603. isim (... 601. cevdet, 602. ışın, 603. hicran, 604. ergun, 605. feride, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,272 kişiden birinin adı HİCRAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.31.

HİCRAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:26 itibariyle yaklaşık 27,928 kişinin isminin HİCRAN olduğu ve HİCRAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 368 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HİCRAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HİCRAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

HİCRAN Türkiye'nin en yaygın 603. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 603. ad ise Merrill ismi. HİCRAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 601. Rick 602. Charlotte 603. Merrill 604. Barton 605. Prasad isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HİCRAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HİCRAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HİCRAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HİCRAN İsminin Yazılışı:

......-.-..-..--.

Denizcilik Alfabesinde HİCRAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HİCRAN İsminin Barkod Yazılışı:

HİCRAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HİCRAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HİCRAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HİCRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (icran) göre hicran ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (cran) göre hicran ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ran) göre hicran ile Uyumlu İsimler :

turan nuran şükran baran duran ümran kamuran seyran imran devran erduran seran boran başaran eran perran dövran hiran zeran

Son 2 harfine (an) göre hicran ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan

BAŞ HARFLERİ HİCRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (hicra) göre HİCRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (hicr) göre HİCRAN ile Uyumlu İsimler :

hicret

İlk 3 harfine (hic) göre HİCRAN ile Uyumlu İsimler :

hicabi

İlk 2 harfine (hi) göre HİCRAN ile Uyumlu İsimler :

hilal hikmet hilmi hidayet himmet hiran

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HİCRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'hi' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

hiran

'h' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

hakan hasan hüseyin harun handan hayrettin haldun hüsamettin han helin hürkan hürcan hakkan hatun

HİCRAN isminin Anlamı

HİCRAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HİCRAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HİCRAN + Anlam" veya "HİCRAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HİCRAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HİCRAN adını oluşturan H, İ, C, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

H
İ
C
R
A
N
TOPLAM
10
12
3
21
1
17
64

HİCRAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 786. bükem, 787. cansel, 788. hicran, 789. ergin, 790. esti, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet