DEVRAN İsim Raporu:

DEVRAN Adının Yaygınlığı

DEVRAN Türkiye'de en çok kullanılan 1152. isim (... 1150. gokce, 1151. cemre, 1152. devran, 1153. dilan, 1154. dilruba, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı DEVRAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

DEVRAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-02-2024 20:09 itibariyle yaklaşık 8,979 kişinin isminin DEVRAN olduğu ve DEVRAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DEVRAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DEVRAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

DEVRAN Türkiye'nin en yaygın 1152. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1152. ad ise Claudio ismi. DEVRAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1150. Raja 1151. Cathleen 1152. Claudio 1153. Belinda 1154. Galen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DEVRAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DEVRAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DEVRAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DEVRAN İsminin Yazılışı:

-......-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde DEVRAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DEVRAN İsminin Barkod Yazılışı:

DEVRAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DEVRAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DEVRAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DEVRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (evran) göre devran ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (vran) göre devran ile Uyumlu İsimler :

dövran

Son 3 harfine (ran) göre devran ile Uyumlu İsimler :

turan nuran şükran baran hicran duran ümran kamuran seyran imran erduran seran boran başaran eran perran hiran zeran

Son 2 harfine (an) göre devran ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan

BAŞ HARFLERİ DEVRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (devra) göre DEVRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (devr) göre DEVRAN ile Uyumlu İsimler :

devrim

İlk 3 harfine (dev) göre DEVRAN ile Uyumlu İsimler :

devin

İlk 2 harfine (de) göre DEVRAN ile Uyumlu İsimler :

deniz derya demet denizhan demir defne derviş deren demirkan demirhan derin deha delal demirali değer deham dengir

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DEVRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'de' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

denizhan demirkan demirhan

'd' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

doğan dursun duran deren dilan doğukan derin dilcan dilhan düzgün dalin devin dilivan diren doğhan durcan duyguhan dilbirin dövran

DEVRAN isminin Anlamı

DEVRAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DEVRAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DEVRAN + Anlam" veya "DEVRAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DEVRAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DEVRAN adını oluşturan D, E, V, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 77:

D
E
V
R
A
N
TOPLAM
5
6
27
21
1
17
77

DEVRAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1313. atılgan, 1314. aybüke, 1315. devran, 1316. efsun, 1317. göray, ... Toplam 46 ismin aritmetik toplamı 77 (Binde 18.61 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

serhan arslan aslıhan azize baybars bilbaşar birtan çağnur enver cihanşah elvin vildan emrehan erdoğan ergun evren gülden gülhan günhal gökalp jülide özay özbil mehtap melise mübeccel nevil selman sılay tiraje abdulbaki attila atılgan aybüke efsun göray hatun kiraz nadircan selime semir serim sezgi zerel öniz