DÖVRAN İsim Raporu:

DÖVRAN Adının Yaygınlığı

DÖVRAN Türkiye'de en çok kullanılan 2070. isim (... 2068. diler, 2069. düriye, 2070. dövran, 2071. efgan, 2072. efil, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı DÖVRAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

DÖVRAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 04-03-2024 01:34 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin DÖVRAN olduğu ve DÖVRAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DÖVRAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DÖVRAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

DÖVRAN Türkiye'nin en yaygın 2070. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2070. ad ise Sayed ismi. DÖVRAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2068. Piotr 2069. Hazel 2070. Sayed 2071. Bing 2072. Shirish isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DÖVRAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DÖVRAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DÖVRAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DÖVRAN İsminin Yazılışı:

-..---...-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde DÖVRAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DÖVRAN İsminin Barkod Yazılışı:

DÖVRAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DÖVRAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DÖVRAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DÖVRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (övran) göre dövran ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (vran) göre dövran ile Uyumlu İsimler :

devran

Son 3 harfine (ran) göre dövran ile Uyumlu İsimler :

turan nuran şükran baran hicran duran ümran kamuran seyran imran erduran seran boran başaran eran perran hiran zeran

Son 2 harfine (an) göre dövran ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan

BAŞ HARFLERİ DÖVRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (dövra) göre DÖVRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (dövr) göre DÖVRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (döv) göre DÖVRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre DÖVRAN ile Uyumlu İsimler :

dönger

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DÖVRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'dö' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

'd' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

doğan dursun duran denizhan deren demirkan devran dilan doğukan demirhan derin dilcan dilhan düzgün dalin devin dilivan diren doğhan durcan duyguhan dilbirin

DÖVRAN isminin Anlamı

DÖVRAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DÖVRAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DÖVRAN + Anlam" veya "DÖVRAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DÖVRAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DÖVRAN adını oluşturan D, Ö, V, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 90:

D
Ö
V
R
A
N
TOPLAM
5
19
27
21
1
17
90

DÖVRAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1768. güllü, 1769. berceste, 1770. dövran, 1771. eylül, 1772. gazanfer, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 90 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bülent berkten billur tevfik erkut ferruh güliz gülzade hamidiye hürol kürşad mebruke mefkür neriman nurer simavi sürel taşkın tuncel umut yeliz ilnur israfil güllü berceste eylül gazanfer kerimcan mahsum mevzi mirşan munip selten buğrakan ilkgül zekayi özüm