BORAN İsim Raporu:

BORAN Adının Yaygınlığı

BORAN Türkiye'de en çok kullanılan 1400. isim (... 1398. berceste, 1399. bircan, 1400. boran, 1401. buğrahan, 1402. bulut, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı BORAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

BORAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:11 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin BORAN olduğu ve BORAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BORAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BORAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BORAN Türkiye'nin en yaygın 1400. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1400. ad ise Marek ismi. BORAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1398. Erlinda 1399. Genevieve 1400. Marek 1401. Tarek 1402. Penelope isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BORAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BORAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BORAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BORAN İsminin Yazılışı:

-...---.-..--.

Denizcilik Alfabesinde BORAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BORAN İsminin Barkod Yazılışı:

BORAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BORAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BORAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BORAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (oran) göre boran ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ran) göre boran ile Uyumlu İsimler :

turan nuran şükran baran hicran duran ümran kamuran seyran imran devran erduran seran başaran eran perran dövran hiran zeran

Son 2 harfine (an) göre boran ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan

BAŞ HARFLERİ BORAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bora) göre BORAN ile Uyumlu İsimler :

bora boray borahan

İlk 3 harfine (bor) göre BORAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (bo) göre BORAN ile Uyumlu İsimler :

bozkurt botan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BORAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'bo' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

botan borahan

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin burhan berrin bahattin bilgehan birsen belgin beyhan baran bilgin berkan batuhan bünyamin benan bedrettin berhan bilgen bertan birkan balkan berkhan burhanettin barkın baycan bircan buğrahan bigen bahadırhan barçın barın bayhan başaran begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benian benson berkin berivan birgin bulutcan buğrakan

BORAN isminin Anlamı

BORAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BORAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BORAN + Anlam" veya "BORAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BORAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BORAN adını oluşturan B, O, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

B
O
R
A
N
TOPLAM
2
18
21
1
17
59

BORAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 602. akalın, 603. ataol, 604. boran, 605. diler, 606. ercin, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi nigar süha hanifi heval ışık latif lider sait meriç namık peri saadet seçil vahap ilkan ishak akalın ataol diler ercin fetih nasif özde