BİLGEN İsim Raporu:

BİLGEN Adının Yaygınlığı

BİLGEN Türkiye'de en çok kullanılan 908. isim (... 906. beste, 907. beşir, 908. bilgen, 909. burkay, 910. genco, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı BİLGEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

BİLGEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-07-2024 00:17 itibariyle yaklaşık 12,639 kişinin isminin BİLGEN olduğu ve BİLGEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BİLGEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BİLGEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BİLGEN Türkiye'nin en yaygın 908. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 908. ad ise Quang ismi. BİLGEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 906. Paige 907. Lin 908. Quang 909. Kelley 910. Marguerite isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BİLGEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BİLGEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BİLGEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BİLGEN İsminin Yazılışı:

-......-..--..-.

Denizcilik Alfabesinde BİLGEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BİLGEN İsminin Barkod Yazılışı:

BİLGEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BİLGEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BİLGEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BİLGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ilgen) göre bilgen ile Uyumlu İsimler :

ilgen

Son 4 harfine (lgen) göre bilgen ile Uyumlu İsimler :

ülgen

Son 3 harfine (gen) göre bilgen ile Uyumlu İsimler :

figen özgen fügen bigen aygen izgen

Son 2 harfine (en) göre bilgen ile Uyumlu İsimler :

ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen egemen gülsen alperen gökben özlen gökşen nursen erden ersen seren deren seden nurşen ruken şen gülseven tijen ilksen özben özen çimen seymen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ BİLGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (bilge) göre BİLGEN ile Uyumlu İsimler :

bilge bilgehan bilgetürk

İlk 4 harfine (bilg) göre BİLGEN ile Uyumlu İsimler :

bilgin bilgiye bilgütay

İlk 3 harfine (bil) göre BİLGEN ile Uyumlu İsimler :

bilal billur bilali bilbaşar bilhan bilek bilsay

İlk 2 harfine (bi) göre BİLGEN ile Uyumlu İsimler :

birol birsen birgül binnur bihter birdal birkan bingöl binnaz bircan bigen bingür biray birim birtan birdane birgin birgit birnur birsel birsu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BİLGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'bi' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

birsen bigen

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin burhan berrin bahattin bilgehan belgin beyhan baran bilgin berkan batuhan bünyamin benan bedrettin berhan bertan birkan balkan berkhan burhanettin barkın baycan bircan boran buğrahan bahadırhan barçın barın bayhan başaran begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benian benson berkin berivan birgin botan bulutcan borahan buğrakan

BİLGEN isminin Anlamı

BİLGEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BİLGEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BİLGEN + Anlam" veya "BİLGEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BİLGEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BİLGEN adını oluşturan B, İ, L, G, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

B
İ
L
G
E
N
TOPLAM
2
12
15
8
6
17
60

BİLGEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 619. belgin, 620. beste, 621. bilgen, 622. cebrail, 623. dilhan, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna