FİGEN İsim Raporu:

FİGEN Adının Yaygınlığı

FİGEN Türkiye'de en çok kullanılan 119. isim (... 117. tuncay, 118. ercan, 119. figen, 120. bahar, 121. bekir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 614 kişiden birinin adı FİGEN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.63.

FİGEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:00 itibariyle yaklaşık 146,832 kişinin isminin FİGEN olduğu ve FİGEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1937 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FİGEN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 986 FİGEN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada FİGEN sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

FİGEN Türkiye'nin en yaygın 119. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 119. ad ise Earl ismi. FİGEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 117. Victor 118. Jason 119. Earl 120. Amy 121. Gordon isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FİGEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FİGEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FİGEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FİGEN İsminin Yazılışı:

..-...--..-.

Denizcilik Alfabesinde FİGEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FİGEN İsminin Barkod Yazılışı:

FİGEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FİGEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FİGEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FİGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (igen) göre figen ile Uyumlu İsimler :

bigen

Son 3 harfine (gen) göre figen ile Uyumlu İsimler :

özgen bilgen fügen ülgen ilgen aygen izgen

Son 2 harfine (en) göre figen ile Uyumlu İsimler :

ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen egemen gülsen alperen gökben özlen gökşen nursen erden ersen seren deren seden nurşen ruken şen gülseven tijen ilksen özben özen çimen seymen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ FİGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (fige) göre FİGEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (fig) göre FİGEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (fi) göre FİGEN ile Uyumlu İsimler :

filiz fikret fikri fikriye firdevs firuzan firuze fisun fidan firuz fitnat firat filare

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FİGEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'fi' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

'f' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

füsun feridun ferhan fahrettin furkan ferzan firuzan fatin fügen fisun fidan ferhun feyhan feyzan fuldan ferudun füruzan fulden

FİGEN isminin Anlamı

FİGEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FİGEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FİGEN + Anlam" veya "FİGEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FİGEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FİGEN adını oluşturan F, İ, G, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 50:

F
İ
G
E
N
TOPLAM
7
12
8
6
17
50

FİGEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 293. esme, 294. esra, 295. figen, 296. gazi, 297. hamide, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 50 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

okan asım aycan cahit candaş hakkı cihat doğan nilda eren esme esra gazi hamide kibar mediha rami alime asil balkan dalin dilan pembe erdan sera vedi nidal