FİLİZ İsim Raporu:

FİLİZ Adının Yaygınlığı

FİLİZ Türkiye'de en çok kullanılan 80. isim (... 78. serap, 79. erhan, 80. filiz, 81. emel, 82. ufuk, ...). Ülkemizde yaklaşık her 446 kişiden birinin adı FİLİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 2.24.

FİLİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:15 itibariyle yaklaşık 202,199 kişinin isminin FİLİZ olduğu ve FİLİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2662 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FİLİZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda FİLİZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

FİLİZ Türkiye'nin en yaygın 80. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 80. ad ise Alexander ismi. FİLİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 78. Barry 79. Allan 80. Alexander 81. Joel 82. Dean isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FİLİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FİLİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FİLİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FİLİZ İsminin Yazılışı:

..-....-....--..

Denizcilik Alfabesinde FİLİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FİLİZ İsminin Barkod Yazılışı:

FİLİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FİLİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FİLİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gülfiliz

SON HARFLERİ FİLİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (iliz) göre filiz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (liz) göre filiz ile Uyumlu İsimler :

yeliz güliz seliz

Son 2 harfine (iz) göre filiz ile Uyumlu İsimler :

deniz cengiz aziz ediz şeniz güniz nafiz ramiz abdülaziz türkiz erdeniz gediz nergiz aytemiz nevhiz mübariz nurdeniz öniz

BAŞ HARFLERİ FİLİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (fili) göre FİLİZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (fil) göre FİLİZ ile Uyumlu İsimler :

filare

İlk 2 harfine (fi) göre FİLİZ ile Uyumlu İsimler :

figen fikret fikri fikriye firdevs firuzan firuze fisun fidan firuz fitnat firat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FİLİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'fi' ile başlayıp 'iz' ile Biten İsimler :

'f' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

feyyaz feyruz firuz ferahnaz

FİLİZ isminin Anlamı

FİLİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FİLİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FİLİZ + Anlam" veya "FİLİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FİLİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FİLİZ adını oluşturan F, İ, L, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 75:

F
İ
L
İ
Z
TOPLAM
7
12
15
12
29
75

FİLİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1213. metin, 1214. aybars, 1215. filiz, 1216. ayşen, 1217. bihter, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 75 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuri metin aybars ayşen bihter reşat cengiz dündar süer seçkin erkman gülhal nazmi nasuh sevgi nimet nüşabe ofelya şerife seyfi tugan tunga özer uzcan şadiye şenay bediray eyşan kerime sencer fulden özdem özenç şekip