SEVGİ İsim Raporu:

SEVGİ Adının Yaygınlığı

SEVGİ Türkiye'de en çok kullanılan 138. isim (... 136. tolga, 137. betül, 138. sevgi, 139. zehra, 140. sema, ...). Ülkemizde yaklaşık her 669 kişiden birinin adı SEVGİ ve ismin yaygınlık oranı binde 1.49.

SEVGİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 09:59 itibariyle yaklaşık 134,481 kişinin isminin SEVGİ olduğu ve SEVGİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1771 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEVGİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEVGİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEVGİ Türkiye'nin en yaygın 138. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 138. ad ise Ruth ismi. SEVGİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 136. Gerard 137. Jerome 138. Ruth 139. Randall 140. Bradley isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEVGİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEVGİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEVGİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEVGİ İsminin Yazılışı:

.......---...

Denizcilik Alfabesinde SEVGİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEVGİ İsminin Barkod Yazılışı:

SEVGİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEVGİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEVGİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sevgiye sevginur

SON HARFLERİ SEVGİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (evgi) göre sevgi ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (vgi) göre sevgi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (gi) göre sevgi ile Uyumlu İsimler :

ezgi bengi sezgi

BAŞ HARFLERİ SEVGİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sevg) göre SEVGİ ile Uyumlu İsimler :

sevgül sevgiye sevgün sevginur

İlk 3 harfine (sev) göre SEVGİ ile Uyumlu İsimler :

sevil sevda sevim seval sevinç sevcan sevilay sevtap sevin sevde sever sevi sevindik sevdiye seven sevinde

İlk 2 harfine (se) göre SEVGİ ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sezgin seyhan sezai sefa serhan sedef sezen selen sertaç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha seyit sebahattin sena selcan seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda seyrani seray sernur seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEVGİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'gi' ile Biten İsimler :

sezgi

's' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

sami sabri sezai selami sadi seyfi suphi selvi seydi safi seyrani sezi sururi sevi simavi sulhi suzi saki sani sebati semavi selmani suavi

SEVGİ isminin Anlamı

SEVGİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEVGİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEVGİ + Anlam" veya "SEVGİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEVGİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEVGİ adını oluşturan S, E, V, G, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 75:

S
E
V
G
İ
TOPLAM
22
6
27
8
12
75

SEVGİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1225. nazmi, 1226. nasuh, 1227. sevgi, 1228. nimet, 1229. nüşabe, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 75 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuri metin aybars filiz ayşen bihter reşat cengiz dündar süer seçkin erkman gülhal nazmi nasuh nimet nüşabe ofelya şerife seyfi tugan tunga özer uzcan şadiye şenay bediray eyşan kerime sencer fulden özdem özenç şekip