SEVİNÇ İsim Raporu:

SEVİNÇ Adının Yaygınlığı

SEVİNÇ Türkiye'de en çok kullanılan 466. isim (... 464. selen, 465. sertaç, 466. sevinç, 467. taylan, 468. tunç, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı SEVİNÇ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

SEVİNÇ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:37 itibariyle yaklaşık 43,252 kişinin isminin SEVİNÇ olduğu ve SEVİNÇ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEVİNÇ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEVİNÇ yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEVİNÇ Türkiye'nin en yaygın 466. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 466. ad ise Kristen ismi. SEVİNÇ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 464. Esther 465. Vijay 466. Kristen 467. Greg 468. Harrison isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEVİNÇ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEVİNÇ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEVİNÇ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEVİNÇ İsminin Yazılışı:

.......-..-.-.-.

Denizcilik Alfabesinde SEVİNÇ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEVİNÇ İsminin Barkod Yazılışı:

SEVİNÇ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEVİNÇ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEVİNÇ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEVİNÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (evinç) göre sevinç ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (vinç) göre sevinç ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (inç) göre sevinç ile Uyumlu İsimler :

erdinç erinç

Son 2 harfine () göre sevinç ile Uyumlu İsimler :

tunç kıvanç övünç ertunç atınç güvenç inanç aytunç direnç özenç

BAŞ HARFLERİ SEVİNÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (sevin) göre SEVİNÇ ile Uyumlu İsimler :

sevin sevindik sevinde

İlk 4 harfine (sevi) göre SEVİNÇ ile Uyumlu İsimler :

sevil sevim sevilay sevi

İlk 3 harfine (sev) göre SEVİNÇ ile Uyumlu İsimler :

sevgi sevda seval sevcan sevtap sevgül sevde sever sevgiye sevgün sevdiye seven sevginur

İlk 2 harfine (se) göre SEVİNÇ ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sezgin seyhan sezai sefa serhan sedef sezen selen sertaç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha seyit sebahattin sena selcan seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda seyrani seray sernur seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEVİNÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'nç' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'ç' ile Biten İsimler :

sertaç

SEVİNÇ isminin Anlamı

SEVİNÇ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEVİNÇ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEVİNÇ + Anlam" veya "SEVİNÇ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEVİNÇ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEVİNÇ adını oluşturan S, E, V, İ, N, Ç harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 88:

S
E
V
İ
N
Ç
TOPLAM
22
6
27
12
17
4
88

SEVİNÇ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1701. nezahat, 1702. selmin, 1703. sevinç, 1704. suzi, 1705. piraye, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 88 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

artun barbaros demirali peyman ferzat feyzan gürol güvenç göksu turan mehveş menekşe mervan mukaddem neslim nezahat selmin suzi piraye utku vesile yakup inayet şaduman ebubekir demirhan lalezar mahfuz mertcan nurben ümmet