UTKU İsim Raporu:

UTKU Adının Yaygınlığı

UTKU Türkiye'de en çok kullanılan 583. isim (... 581. nursel, 582. sabiha, 583. utku, 584. yelda, 585. zeynel, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,945 kişiden birinin adı UTKU ve ismin yaygınlık oranı binde 0.34.

UTKU adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:12 itibariyle yaklaşık 30,691 kişinin isminin UTKU olduğu ve UTKU isimli kişi sayısının her yıl ortalama 404 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

UTKU adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 UTKU yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada UTKU sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

UTKU Türkiye'nin en yaygın 583. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 583. ad ise Lea ismi. UTKU adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 581. Josephine 582. Luke 583. Lea 584. Tara 585. Eleanor isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

UTKU isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde UTKU İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde UTKU İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde UTKU İsminin Yazılışı:

..---.-..-

Denizcilik Alfabesinde UTKU İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

UTKU İsminin Barkod Yazılışı:

UTKU ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(UTKU adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

UTKU KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

tutku

SON HARFLERİ UTKU İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (tku) göre utku ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ku) göre utku ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ UTKU İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (utk) göre UTKU ile Uyumlu İsimler :

utkan

İlk 2 harfine (ut) göre UTKU ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ UTKU İLE UYUMLU İSİMLER:

'u' ile başlayıp 'u' ile Biten İsimler :

UTKU isminin Anlamı

UTKU Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size UTKU isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "UTKU + Anlam" veya "UTKU isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
UTKU ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

UTKU adını oluşturan U, T, K, U harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 88:

U
T
K
U
TOPLAM
25
24
14
25
88

UTKU ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1704. suzi, 1705. piraye, 1706. utku, 1707. vesile, 1708. yakup, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 88 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

artun barbaros demirali peyman ferzat feyzan gürol güvenç göksu turan mehveş menekşe mervan mukaddem neslim nezahat selmin sevinç suzi piraye vesile yakup inayet şaduman ebubekir demirhan lalezar mahfuz mertcan nurben ümmet