NESLİM İsim Raporu:

NESLİM Adının Yaygınlığı

NESLİM Türkiye'de en çok kullanılan 1761. isim (... 1759. nerime, 1760. nesligül, 1761. neslim, 1762. nevhiz, 1763. nevil, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NESLİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NESLİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:27 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin NESLİM olduğu ve NESLİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NESLİM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NESLİM yaşadığını tahmin ediyoruz.

NESLİM Türkiye'nin en yaygın 1761. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1761. ad ise Leopold ismi. NESLİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1759. Vinh 1760. Bhupendra 1761. Leopold 1762. Kamel 1763. Webb isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NESLİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NESLİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NESLİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NESLİM İsminin Yazılışı:

-......-....--

Denizcilik Alfabesinde NESLİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NESLİM İsminin Barkod Yazılışı:

NESLİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NESLİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NESLİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NESLİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (eslim) göre neslim ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (slim) göre neslim ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lim) göre neslim ile Uyumlu İsimler :

selim salim halim alim iklim

Son 2 harfine (im) göre neslim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim yeşim evrim nedim devrim kerim sevim saim naim rasim haşim besim abdülkerim samim abdürrahim hakim zaim birim ferahim nevim hayim medaim şehim erdim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ NESLİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nesli) göre NESLİM ile Uyumlu İsimler :

neslihan nesligül nesli

İlk 4 harfine (nesl) göre NESLİM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nes) göre NESLİM ile Uyumlu İsimler :

nesrin nesibe nesimi nesim nesma

İlk 2 harfine (ne) göre NESLİM ile Uyumlu İsimler :

nevzat neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NESLİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

nedim nevim nesim

'n' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

nazım naim neşem

NESLİM isminin Anlamı

NESLİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NESLİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NESLİM + Anlam" veya "NESLİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NESLİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NESLİM adını oluşturan N, E, S, L, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 88:

N
E
S
L
İ
M
TOPLAM
17
6
22
15
12
16
88

NESLİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1698. mervan, 1699. mukaddem, 1700. neslim, 1701. nezahat, 1702. selmin, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 88 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

artun barbaros demirali peyman ferzat feyzan gürol güvenç göksu turan mehveş menekşe mervan mukaddem nezahat selmin sevinç suzi piraye utku vesile yakup inayet şaduman ebubekir demirhan lalezar mahfuz mertcan nurben ümmet