NEBİ İsim Raporu:

NEBİ Adının Yaygınlığı

NEBİ Türkiye'de en çok kullanılan 1306. isim (... 1304. nazire, 1305. naziye, 1306. nebi, 1307. necibe, 1308. nevriye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı NEBİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

NEBİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:44 itibariyle yaklaşık 6,311 kişinin isminin NEBİ olduğu ve NEBİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEBİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEBİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEBİ Türkiye'nin en yaygın 1306. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1306. ad ise Burke ismi. NEBİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1304. Ezra 1305. Tien 1306. Burke 1307. Traci 1308. Walid isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEBİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEBİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEBİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEBİ İsminin Yazılışı:

-..-.....

Denizcilik Alfabesinde NEBİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEBİ İsminin Barkod Yazılışı:

NEBİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEBİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEBİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nebil nebibe

SON HARFLERİ NEBİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ebi) göre nebi ile Uyumlu İsimler :

çelebi

Son 2 harfine (bi) göre nebi ile Uyumlu İsimler :

vehbi nabi hicabi turabi harbi

BAŞ HARFLERİ NEBİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (neb) göre NEBİ ile Uyumlu İsimler :

nebahat nebil nebibe

İlk 2 harfine (ne) göre NEBİ ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEBİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

nuri naci necati niyazi necmi nazmi nabi naki nesimi nafi nami nizami nurseli nuhi nahi natali nesli nilseli

NEBİ isminin Anlamı

NEBİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEBİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEBİ + Anlam" veya "NEBİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEBİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEBİ adını oluşturan N, E, B, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 37:

N
E
B
İ
TOPLAM
17
6
2
12
37

NEBİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 72. raci, 73. nafi, 74. nebi, 75. bedii, 76. ajdan, ... Toplam 9 ismin aritmetik toplamı 37 (Binde 3.64 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

lale cahide rabia raci nafi bedii ajdan haki