RACİ İsim Raporu:

RACİ Adının Yaygınlığı

RACİ Türkiye'de en çok kullanılan 1073. isim (... 1071. barlas, 1072. erşan, 1073. raci, 1074. mazlum, 1075. kısmet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı RACİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

RACİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:36 itibariyle yaklaşık 9,009 kişinin isminin RACİ olduğu ve RACİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

RACİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda RACİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

RACİ Türkiye'nin en yaygın 1073. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1073. ad ise Mercedes ismi. RACİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1071. Beatrice 1072. Arif 1073. Mercedes 1074. Myles 1075. Amin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

RACİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde RACİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde RACİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde RACİ İsminin Yazılışı:

.-..--.-...

Denizcilik Alfabesinde RACİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

RACİ İsminin Barkod Yazılışı:

RACİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(RACİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

RACİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ RACİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (aci) göre raci ile Uyumlu İsimler :

naci taci

Son 2 harfine (ci) göre raci ile Uyumlu İsimler :

inci münci

BAŞ HARFLERİ RACİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (rac) göre RACİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ra) göre RACİ ile Uyumlu İsimler :

ramazan rana rauf rahmi rahime rabia ragıp rasim raşit rafet rahşan raif ramiz raziye ramin rasime rahile rami ramize raşide rabiye rahman

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ RACİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'r' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

remzi rahmi ruhi recai refi rami rudi

RACİ isminin Anlamı

RACİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size RACİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "RACİ + Anlam" veya "RACİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
RACİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

RACİ adını oluşturan R, A, C, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 37:

R
A
C
İ
TOPLAM
21
1
3
12
37

RACİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 70. cahide, 71. rabia, 72. raci, 73. nafi, 74. nebi, ... Toplam 9 ismin aritmetik toplamı 37 (Binde 3.64 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

lale cahide rabia nafi nebi bedii ajdan haki