NACİ İsim Raporu:

NACİ Adının Yaygınlığı

NACİ Türkiye'de en çok kullanılan 332. isim (... 330. şükran, 331. gökçen, 332. naci, 333. aziz, 334. ceyda, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,402 kişiden birinin adı NACİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.71.

NACİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 18:53 itibariyle yaklaşık 63,957 kişinin isminin NACİ olduğu ve NACİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 844 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NACİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,972 NACİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NACİ sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

NACİ Türkiye'nin en yaygın 332. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 332. ad ise Valerie ismi. NACİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 330. Max 331. Byron 332. Valerie 333. Murray 334. Mohamed isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NACİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NACİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NACİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NACİ İsminin Yazılışı:

-..--.-...

Denizcilik Alfabesinde NACİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NACİ İsminin Barkod Yazılışı:

NACİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NACİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NACİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

naciye

SON HARFLERİ NACİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (aci) göre naci ile Uyumlu İsimler :

raci taci

Son 2 harfine (ci) göre naci ile Uyumlu İsimler :

inci münci

BAŞ HARFLERİ NACİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (nac) göre NACİ ile Uyumlu İsimler :

naciye

İlk 2 harfine (na) göre NACİ ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan nazım namık nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile nafız naser nasibe nasıh nazar nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NACİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

nuri necati niyazi necmi nazmi nabi naki nesimi nafi nami nebi nizami nurseli nuhi nahi natali nesli nilseli

NACİ isminin Anlamı

NACİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NACİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NACİ + Anlam" veya "NACİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NACİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NACİ adını oluşturan N, A, C, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 33:

N
A
C
İ
TOPLAM
17
1
3
12
33

NACİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 43. afife, 44. kaan, 45. naci, 46. habibe, 47. akan, ... Toplam 9 ismin aritmetik toplamı 33 (Binde 3.64 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

adil afife kaan habibe akan bağcan erda dila