AKAN İsim Raporu:

AKAN Adının Yaygınlığı

AKAN Türkiye'de en çok kullanılan 1939. isim (... 1937. ajdan, 1938. akalın, 1939. akan, 1940. alaettin, 1941. nezhet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AKAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 23:20 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin AKAN olduğu ve AKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AKAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AKAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

AKAN Türkiye'nin en yaygın 1939. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1939. ad ise Dieter ismi. AKAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1937. Meryl 1938. Kishor 1939. Dieter 1940. Waldo 1941. Thu isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AKAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AKAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AKAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AKAN İsminin Yazılışı:

.--.-.--.

Denizcilik Alfabesinde AKAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AKAN İsminin Barkod Yazılışı:

AKAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AKAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AKAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

hakan atakan buğrakan

SON HARFLERİ AKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (kan) göre akan ile Uyumlu İsimler :

serkan erkan volkan okan özkan gürkan türkan tarkan berkan furkan alkan birkan nurkan demirkan balkan utkan doğukan arkan efekan hürkan orkan akkan eşkan peykan rukan soykan ilkan ilkkan çağkan hakkan arıkan

Son 2 harfine (an) göre akan ile Uyumlu İsimler :

hasan osman gökhan can orhan ayhan ramazan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman perihan alpaslan candan korhan selman tufan

BAŞ HARFLERİ AKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (aka) göre AKAN ile Uyumlu İsimler :

akay akalın

İlk 2 harfine (ak) göre AKAN ile Uyumlu İsimler :

akif akın akgün akife akkan akman akil

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AKAN isminin Anlamı

AKAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AKAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AKAN + Anlam" veya "AKAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AKAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AKAN adını oluşturan A, K, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 33:

A
K
A
N
TOPLAM
1
14
1
17
33

AKAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 45. naci, 46. habibe, 47. akan, 48. bağcan, 49. erda, ... Toplam 9 ismin aritmetik toplamı 33 (Binde 3.64 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

adil afife kaan naci habibe bağcan erda dila