ARKAN İsim Raporu:

ARKAN Adının Yaygınlığı

ARKAN Türkiye'de en çok kullanılan 1191. isim (... 1189. acarhan, 1190. adile, 1191. arkan, 1192. bingöl, 1193. ajlan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ARKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ARKAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:08 itibariyle yaklaşık 6,305 kişinin isminin ARKAN olduğu ve ARKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ARKAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 ARKAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ARKAN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ARKAN Türkiye'nin en yaygın 1191. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1191. ad ise Harley ismi. ARKAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1189. Quentin 1190. Kishore 1191. Harley 1192. Long 1193. Kantilal isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ARKAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ARKAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ARKAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ARKAN İsminin Yazılışı:

.-.-.-.-.--.

Denizcilik Alfabesinde ARKAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ARKAN İsminin Barkod Yazılışı:

ARKAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ARKAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ARKAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

tarkan

SON HARFLERİ ARKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rkan) göre arkan ile Uyumlu İsimler :

serkan erkan gürkan türkan berkan furkan birkan nurkan demirkan hürkan orkan

Son 3 harfine (kan) göre arkan ile Uyumlu İsimler :

hakan volkan okan özkan atakan alkan balkan utkan doğukan efekan akkan eşkan peykan rukan soykan ilkan ilkkan akan çağkan hakkan arıkan buğrakan

Son 2 harfine (an) göre arkan ile Uyumlu İsimler :

hasan osman gökhan can orhan ayhan ramazan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman perihan alpaslan candan korhan

BAŞ HARFLERİ ARKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (arka) göre ARKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ark) göre ARKAN ile Uyumlu İsimler :

arkun arkın

İlk 2 harfine (ar) göre ARKAN ile Uyumlu İsimler :

arzu arif arda armağan arife arslan arman argun artun aras arzum arbay arefe artuner arzugül arin arzuman arıkan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ARKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ar' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

armağan arslan arman arzuman arıkan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin aykın aycan aygün alaaddin atahan acarhan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın asen aslıcan atılgan

ARKAN isminin Anlamı

ARKAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ARKAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ARKAN + Anlam" veya "ARKAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ARKAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ARKAN adını oluşturan A, R, K, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

A
R
K
A
N
TOPLAM
1
21
14
1
17
54

ARKAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 404. hanefi, 405. acarhan, 406. arkan, 407. rauf, 408. emrah, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan rauf emrah atay ateş berta halim çınar ebru elçin berat erdem fatih kahya necmi selah ilham atahan aşina benay canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan