AKALIN İsim Raporu:

AKALIN Adının Yaygınlığı

AKALIN Türkiye'de en çok kullanılan 1938. isim (... 1936. ahmetşah, 1937. ajdan, 1938. akalın, 1939. akan, 1940. alaettin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AKALIN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AKALIN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:29 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin AKALIN olduğu ve AKALIN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AKALIN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AKALIN yaşadığını tahmin ediyoruz.

AKALIN Türkiye'nin en yaygın 1938. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1938. ad ise Kishor ismi. AKALIN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1936. Jerzy 1937. Meryl 1938. Kishor 1939. Dieter 1940. Waldo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AKALIN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AKALIN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AKALIN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AKALIN İsminin Yazılışı:

.--.-.-.-....-.

Denizcilik Alfabesinde AKALIN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AKALIN İsminin Barkod Yazılışı:

AKALIN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AKALIN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AKALIN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AKALIN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (kalın) göre akalın ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (alın) göre akalın ile Uyumlu İsimler :

yalın

Son 3 harfine (lın) göre akalın ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ın) göre akalın ile Uyumlu İsimler :

aydın yalçın akın ışın taşkın aşkın aykın saygın ılgın barkın algın alkın aysın barçın barın yarkın arkın çağın cansın

BAŞ HARFLERİ AKALIN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (akalı) göre AKALIN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (akal) göre AKALIN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (aka) göre AKALIN ile Uyumlu İsimler :

akay akan

İlk 2 harfine (ak) göre AKALIN ile Uyumlu İsimler :

akif akın akgün akife akkan akman akil

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AKALIN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ak' ile başlayıp 'ın' ile Biten İsimler :

akın

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AKALIN isminin Anlamı

AKALIN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AKALIN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AKALIN + Anlam" veya "AKALIN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AKALIN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AKALIN adını oluşturan A, K, A, L, I, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

A
K
A
L
I
N
TOPLAM
1
14
1
15
11
17
59

AKALIN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 600. ilkan, 601. ishak, 602. akalın, 603. ataol, 604. boran, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi nigar süha hanifi heval ışık latif lider sait meriç namık peri saadet seçil vahap ilkan ishak ataol boran diler ercin fetih nasif özde