İLKAN İsim Raporu:

İLKAN Adının Yaygınlığı

İLKAN Türkiye'de en çok kullanılan 1880. isim (... 1878. refhan, 1879. ilham, 1880. ilkan, 1881. ilkkan, 1882. ilnur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı İLKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

İLKAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:33 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin İLKAN olduğu ve İLKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İLKAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İLKAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

İLKAN Türkiye'nin en yaygın 1880. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1880. ad ise Addison ismi. İLKAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1878. Levi 1879. Wolf 1880. Addison 1881. Duy 1882. Jennings isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İLKAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İLKAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İLKAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İLKAN İsminin Yazılışı:

...-..-.-.--.

Denizcilik Alfabesinde İLKAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İLKAN İsminin Barkod Yazılışı:

İLKAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İLKAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İLKAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İLKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lkan) göre ilkan ile Uyumlu İsimler :

volkan alkan balkan

Son 3 harfine (kan) göre ilkan ile Uyumlu İsimler :

hakan serkan erkan okan özkan gürkan türkan tarkan atakan berkan furkan birkan nurkan demirkan utkan doğukan arkan efekan hürkan orkan akkan eşkan peykan rukan soykan ilkkan akan çağkan hakkan arıkan buğrakan

Son 2 harfine (an) göre ilkan ile Uyumlu İsimler :

hasan osman gökhan can orhan ayhan ramazan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman perihan alpaslan candan

BAŞ HARFLERİ İLKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ilka) göre İLKAN ile Uyumlu İsimler :

ilkay

İlk 3 harfine (ilk) göre İLKAN ile Uyumlu İsimler :

ilker ilknur ilke ilkin ilksen ilkşan ilkkan ilkgün ilkgül

İlk 2 harfine (il) göre İLKAN ile Uyumlu İsimler :

ilhan ilyas ilhami ilter ilgen ilgün ilham ilnur ilteriş ilayda ildar ilşah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İLKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'il' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

ilhan ilkşan ilkkan

'i' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ihsan irfan inan ilkin imran istemihan ilgen ilksen izzettin ismailhan ilgün incihan ilkgün izgen

İLKAN isminin Anlamı

İLKAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İLKAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İLKAN + Anlam" veya "İLKAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İLKAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İLKAN adını oluşturan İ, L, K, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

İ
L
K
A
N
TOPLAM
12
15
14
1
17
59

İLKAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 598. seçil, 599. vahap, 600. ilkan, 601. ishak, 602. akalın, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi nigar süha hanifi heval ışık latif lider sait meriç namık peri saadet seçil vahap ishak akalın ataol boran diler ercin fetih nasif özde