CİHAN İsim Raporu:

CİHAN Adının Yaygınlığı

CİHAN Türkiye'de en çok kullanılan 149. isim (... 147. ersin, 148. aylin, 149. cihan, 150. cüneyt, 151. turgay, ...). Ülkemizde yaklaşık her 718 kişiden birinin adı CİHAN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.39.

CİHAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:20 itibariyle yaklaşık 125,250 kişinin isminin CİHAN olduğu ve CİHAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1652 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CİHAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda CİHAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

CİHAN Türkiye'nin en yaygın 149. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 149. ad ise Julie ismi. CİHAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 147. Rebecca 148. Ernest 149. Julie 150. Jerry 151. Antonio isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CİHAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CİHAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CİHAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CİHAN İsminin Yazılışı:

-.-........--.

Denizcilik Alfabesinde CİHAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CİHAN İsminin Barkod Yazılışı:

CİHAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CİHAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CİHAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

cihangir cihanşah nurcihan incihan ercihan

SON HARFLERİ CİHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ihan) göre cihan ile Uyumlu İsimler :

neslihan nihan perihan nagihan istemihan aslihan alihan selihan

Son 3 harfine (han) göre cihan ile Uyumlu İsimler :

gökhan orhan ayhan erhan ilhan reyhan oğuzhan aslıhan burhan seyhan gürhan bilgehan serhan ferhan beyhan nurhan korhan gülhan batuhan turhan denizhan ruhan nagehan özhan han metehan berhan tolgahan günhan sühan saruhan tunahan atahan demirhan seyithan acarhan berkhan kutluhan çağhan emrehan kayhan okhan ümmühan buğrahan emirhan murathan ismailhan emrahan bahadırhan bayhan begümhan bilhan şerifhan dilhan feyhan kayıhan kubilhan mutluhan noyhan rüçhan refhan yusufhan cengizhan ceyhan doğhan duyguhan borahan esmahan eyüphan nefishan kerimhan kuthan nevhan nilhan odhan rehan saltukhan tuğhan yetişhan yunushan

Son 2 harfine (an) göre cihan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan can erkan ramazan volkan adnan sinan canan kenan

BAŞ HARFLERİ CİHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ciha) göre CİHAN ile Uyumlu İsimler :

cihangir cihat cihanşah

İlk 3 harfine (cih) göre CİHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ci) göre CİHAN ile Uyumlu İsimler :

civan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CİHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ci' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

civan

'c' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

can canan ceren coşkun ceyhun candan celalettin cemalettin ceylan cenan cavidan cansun cansın cantekin cengizhan ceyhan ceylin

CİHAN isminin Anlamı

CİHAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CİHAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CİHAN + Anlam" veya "CİHAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CİHAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CİHAN adını oluşturan C, İ, H, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 43:

C
İ
H
A
N
TOPLAM
3
12
10
1
17
43

CİHAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 154. çağdaş, 155. ceyda, 156. cihan, 157. edip, 158. elem, ... Toplam 17 ismin aritmetik toplamı 43 (Binde 6.88 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hakan berk akın benan atıf bilge feza çağdaş ceyda edip elem emel gaye melda oben recai