CEYHUN İsim Raporu:

CEYHUN Adının Yaygınlığı

CEYHUN Türkiye'de en çok kullanılan 346. isim (... 344. arda, 345. ayla, 346. ceyhun, 347. evren, 348. güler, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,472 kişiden birinin adı CEYHUN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.68.

CEYHUN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:12 itibariyle yaklaşık 61,192 kişinin isminin CEYHUN olduğu ve CEYHUN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 808 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CEYHUN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 CEYHUN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada CEYHUN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

CEYHUN Türkiye'nin en yaygın 346. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 346. ad ise Rae ismi. CEYHUN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 344. Roland 345. Yvonne 346. Rae 347. Gabriel 348. Dwight isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CEYHUN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CEYHUN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CEYHUN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CEYHUN İsminin Yazılışı:

-.-..-.--......--.

Denizcilik Alfabesinde CEYHUN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CEYHUN İsminin Barkod Yazılışı:

CEYHUN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CEYHUN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CEYHUN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ CEYHUN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (eyhun) göre ceyhun ile Uyumlu İsimler :

seyhun

Son 4 harfine (yhun) göre ceyhun ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (hun) göre ceyhun ile Uyumlu İsimler :

erhun orhun ferhun

Son 2 harfine (un) göre ceyhun ile Uyumlu İsimler :

tayfun harun aysun füsun coşkun dursun feridun orçun ergun haldun oytun orkun olgun efsun sadun argun artun fisun göksun tuygun arkun cansun sorgun tosun tolun uçkun elsun ersun ferudun hatun saygun taygun

BAŞ HARFLERİ CEYHUN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ceyhu) göre CEYHUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (ceyh) göre CEYHUN ile Uyumlu İsimler :

ceyhan

İlk 3 harfine (cey) göre CEYHUN ile Uyumlu İsimler :

ceyda ceylan ceyla ceylin

İlk 2 harfine (ce) göre CEYHUN ile Uyumlu İsimler :

cem cengiz cenk cemil cemal ceren celal cemile cevat celalettin cemalettin cevdet celil cebrail cezmi cenap cevahir cevher cemre cenan cenker cemali cemaliye cemşit cenkay cevval celali celile cemay cengizhan cevriye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CEYHUN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ce' ile başlayıp 'un' ile Biten İsimler :

'c' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

can canan cihan ceren coşkun candan celalettin cemalettin ceylan cenan cavidan cansun cansın cantekin cengizhan ceyhan ceylin civan

CEYHUN isminin Anlamı

CEYHUN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CEYHUN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CEYHUN + Anlam" veya "CEYHUN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CEYHUN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CEYHUN adını oluşturan C, E, Y, H, U, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 89:

C
E
Y
H
U
N
TOPLAM
3
6
28
10
25
17
89

CEYHUN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1719. atanur, 1720. aydemir, 1721. ceyhun, 1722. gülüçağ, 1723. hürkan, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 89 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suphi atanur aydemir gülüçağ hürkan ışılay lerzan mahmur nermin seylan taciser tansu teksen vural zülfi şekur resul cömert dilivan doğukan evliya soley gülçiçek selmani tulu zuhat