CEMAL İsim Raporu:

CEMAL Adının Yaygınlığı

CEMAL Türkiye'de en çok kullanılan 161. isim (... 159. fikret, 160. hilal, 161. cemal, 162. savaş, 163. gözde, ...). Ülkemizde yaklaşık her 775 kişiden birinin adı CEMAL ve ismin yaygınlık oranı binde 1.29.

CEMAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 07:57 itibariyle yaklaşık 116,329 kişinin isminin CEMAL olduğu ve CEMAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1533 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CEMAL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,960 CEMAL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada CEMAL sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

CEMAL Türkiye'nin en yaygın 161. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 161. ad ise Joan ismi. CEMAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 159. Denise 160. Kimberly 161. Joan 162. Sandra 163. Singh isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CEMAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CEMAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CEMAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CEMAL İsminin Yazılışı:

-.-..--.-.-..

Denizcilik Alfabesinde CEMAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CEMAL İsminin Barkod Yazılışı:

CEMAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CEMAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CEMAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

cemalettin cemali cemaliye

SON HARFLERİ CEMAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (emal) göre cemal ile Uyumlu İsimler :

kemal

Son 3 harfine (mal) göre cemal ile Uyumlu İsimler :

şimal bermal

Son 2 harfine (al) göre cemal ile Uyumlu İsimler :

erdal hilal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval ünsal vural köksal zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal göksal heval zülal eftal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal günal şevval battal neval hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ CEMAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (cema) göre CEMAL ile Uyumlu İsimler :

cemalettin cemali cemaliye cemay

İlk 3 harfine (cem) göre CEMAL ile Uyumlu İsimler :

cem cemil cemile cemre cemşit

İlk 2 harfine (ce) göre CEMAL ile Uyumlu İsimler :

cengiz cenk ceren celal ceyda ceyhun cevat celalettin cevdet celil ceylan cebrail cezmi cenap cevahir cevher ceyla cenan cenker cenkay cevval celali celile cengizhan cevriye ceyhan ceylin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CEMAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ce' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

celal cevval

'c' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

cemil celil cebrail cansel

CEMAL isminin Anlamı

CEMAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CEMAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CEMAL + Anlam" veya "CEMAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CEMAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CEMAL adını oluşturan C, E, M, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 41:

C
E
M
A
L
TOPLAM
3
6
16
1
15
41

CEMAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 113. arif, 114. adnan, 115. cemal, 116. vefa, 117. arefe, ... Toplam 14 ismin aritmetik toplamı 41 (Binde 5.66 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

arif adnan vefa arefe asıf başak benal defne dicle hacer gök raif naide