HACER İsim Raporu:

HACER Adının Yaygınlığı

HACER Türkiye'de en çok kullanılan 372. isim (... 370. begüm, 371. cihangir, 372. hacer, 373. hayrettin, 374. eyüp, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,636 kişiden birinin adı HACER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.61.

HACER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:24 itibariyle yaklaşık 54,949 kişinin isminin HACER olduğu ve HACER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 725 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HACER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HACER yaşadığını tahmin ediyoruz.

HACER Türkiye'nin en yaygın 372. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 372. ad ise Adrian ismi. HACER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 370. Alison 371. Jeremy 372. Adrian 373. Kristin 374. Abdul isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HACER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HACER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HACER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HACER İsminin Yazılışı:

.....--.-...-.

Denizcilik Alfabesinde HACER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HACER İsminin Barkod Yazılışı:

HACER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HACER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HACER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HACER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (acer) göre hacer ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (cer) göre hacer ile Uyumlu İsimler :

tuncer sencer

Son 2 harfine (er) göre hacer ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler cafer caner enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ HACER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hace) göre HACER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (hac) göre HACER ile Uyumlu İsimler :

hacı

İlk 2 harfine (ha) göre HACER ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk hande harun hakkı halit handan hamdi haydar hamit havva hayrettin halis hayri hayati hamza hanife hayriye hale halime halim habib haldun halide hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal halise hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat halenur hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HACER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

hakdiler

'h' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

haydar hıdır halenur havvanur hür hızır

HACER isminin Anlamı

HACER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HACER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HACER + Anlam" veya "HACER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HACER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HACER adını oluşturan H, A, C, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 41:

H
A
C
E
R
TOPLAM
10
1
3
6
21
41

HACER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 121. defne, 122. dicle, 123. hacer, 124. gök, 125. raif, ... Toplam 14 ismin aritmetik toplamı 41 (Binde 5.66 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

arif adnan cemal vefa arefe asıf başak benal defne dicle gök raif naide