HALDUN İsim Raporu:

HALDUN Adının Yaygınlığı

HALDUN Türkiye'de en çok kullanılan 648. isim (... 646. güliz, 647. habib, 648. haldun, 649. hüsamettin, 650. saffet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı HALDUN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

HALDUN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:22 itibariyle yaklaşık 24,321 kişinin isminin HALDUN olduğu ve HALDUN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HALDUN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HALDUN yaşadığını tahmin ediyoruz.

HALDUN Türkiye'nin en yaygın 648. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 648. ad ise Anton ismi. HALDUN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 646. Cristina 647. Hubert 648. Anton 649. Satish 650. Hunter isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HALDUN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HALDUN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HALDUN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HALDUN İsminin Yazılışı:

.....-.-..-....--.

Denizcilik Alfabesinde HALDUN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HALDUN İsminin Barkod Yazılışı:

HALDUN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HALDUN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HALDUN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HALDUN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (aldun) göre haldun ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ldun) göre haldun ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dun) göre haldun ile Uyumlu İsimler :

feridun sadun ferudun

Son 2 harfine (un) göre haldun ile Uyumlu İsimler :

tayfun harun aysun füsun coşkun ceyhun dursun orçun ergun oytun orkun olgun efsun erhun orhun argun artun fisun göksun tuygun arkun ferhun cansun seyhun sorgun tosun tolun uçkun elsun ersun hatun saygun taygun

BAŞ HARFLERİ HALDUN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (haldu) göre HALDUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (hald) göre HALDUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (hal) göre HALDUN ile Uyumlu İsimler :

halil haluk halit halis hale halime halim halide halise halenur halef

İlk 2 harfine (ha) göre HALDUN ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan hatice hande harun hakkı handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı hayri hayati hamza hanife hayriye habib hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HALDUN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'un' ile Biten İsimler :

harun hatun

'h' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

hakan hasan hüseyin handan hayrettin hicran hüsamettin han helin hürkan hürcan hakkan hiran

HALDUN isminin Anlamı

HALDUN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HALDUN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HALDUN + Anlam" veya "HALDUN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HALDUN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HALDUN adını oluşturan H, A, L, D, U, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

H
A
L
D
U
N
TOPLAM
10
1
15
5
25
17
73

HALDUN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1154. fatoş, 1155. ferahim, 1156. haldun, 1157. kemalcan, 1158. mahru, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma