HANDE İsim Raporu:

HANDE Adının Yaygınlığı

HANDE Türkiye'de en çok kullanılan 179. isim (... 177. çetin, 178. selin, 179. hande, 180. semih, 181. nevzat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 818 kişiden birinin adı HANDE ve ismin yaygınlık oranı binde 1.22.

HANDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:09 itibariyle yaklaşık 110,024 kişinin isminin HANDE olduğu ve HANDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1450 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HANDE adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,973 HANDE yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada HANDE sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

HANDE Türkiye'nin en yaygın 179. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 179. ad ise Janet ismi. HANDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 177. Lloyd 178. Bryan 179. Janet 180. Kathryn 181. Marvin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HANDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HANDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HANDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HANDE İsminin Yazılışı:

.....--.-...

Denizcilik Alfabesinde HANDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HANDE İsminin Barkod Yazılışı:

HANDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HANDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HANDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HANDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ande) göre hande ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (nde) göre hande ile Uyumlu İsimler :

sevinde

Son 2 harfine (de) göre hande ile Uyumlu İsimler :

gözde feride halide zübeyde güzide hamide asude jülide müjde cahide nahide zahide nadide sevde azade gülde gülzade ahude hüdeyde raşide vahide sacide bade belde cavide kaside maide mesude müfide naide nüvide orkide reşide rüveyde saide özde

BAŞ HARFLERİ HANDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hand) göre HANDE ile Uyumlu İsimler :

handan

İlk 3 harfine (han) göre HANDE ile Uyumlu İsimler :

hanife hanifi han hanım hanefi

İlk 2 harfine (ha) göre HANDE ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk harun hakkı halit hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı halis hayri hayati hamza hayriye hale halime halim habib haldun halide hamide haşmet habibe hafize haşim hami hayrullah hazal halise hamiyet habip hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret habibullah habil hakikat halenur hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hamdiye harbi hatime hatun hayal hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HANDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

halide hamide

'h' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

hatice hanife hayriye hale halime habibe hafize huriye hüsniye hediye halise hasibe hamidiye hare hüdeyde hamdiye hatime huzeyfe

HANDE isminin Anlamı

HANDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HANDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HANDE + Anlam" veya "HANDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HANDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HANDE adını oluşturan H, A, N, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 39:

H
A
N
D
E
TOPLAM
10
1
17
5
6
39

HANDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 89. behice, 90. cabir, 91. hande, 92. hami, 93. efgan, ... Toplam 9 ismin aritmetik toplamı 39 (Binde 3.64 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

canan adile adlan behice cabir hami efgan halef