NEVZAT İsim Raporu:

NEVZAT Adının Yaygınlığı

NEVZAT Türkiye'de en çok kullanılan 181. isim (... 179. hande, 180. semih, 181. nevzat, 182. ülkü, 183. tayfun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 818 kişiden birinin adı NEVZAT ve ismin yaygınlık oranı binde 1.22.

NEVZAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:33 itibariyle yaklaşık 109,932 kişinin isminin NEVZAT olduğu ve NEVZAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1450 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEVZAT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 986 NEVZAT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NEVZAT sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

NEVZAT Türkiye'nin en yaygın 181. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 181. ad ise Marvin ismi. NEVZAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 179. Janet 180. Kathryn 181. Marvin 182. Mohammad 183. Robin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEVZAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEVZAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEVZAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEVZAT İsminin Yazılışı:

-.....---...--

Denizcilik Alfabesinde NEVZAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEVZAT İsminin Barkod Yazılışı:

NEVZAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEVZAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEVZAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEVZAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (evzat) göre nevzat ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (vzat) göre nevzat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zat) göre nevzat ile Uyumlu İsimler :

behzat ferzat azat şehrazat şirzat

Son 2 harfine (at) göre nevzat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat fırat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat

BAŞ HARFLERİ NEVZAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nevza) göre NEVZAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nevz) göre NEVZAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nev) göre NEVZAT ile Uyumlu İsimler :

nevin nevra nevriye nevim nevhiz nevil nevrez neval nevhan nevrah nevroz

İlk 2 harfine (ne) göre NEVZAT ile Uyumlu İsimler :

neslihan nesrin neşe nedim necdet necati nejat necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nedime nergiz nerime nesligül neslim nezail nezire neşem nezhet nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEVZAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

nejat nebahat necat nezahat

'n' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

nihat necdet nusret nimet nüket nejdet nükhet nahit nedret nezaket nüshet nüvit nezhet neşet nurhayat nüzhet

NEVZAT isminin Anlamı

NEVZAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEVZAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEVZAT + Anlam" veya "NEVZAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEVZAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEVZAT adını oluşturan N, E, V, Z, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 104:

N
E
V
Z
A
T
TOPLAM
17
6
27
29
1
24
104

NEVZAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2108. gülsev, 2109. göknur, 2110. nevzat, 2111. ruhşat, 2112. nüvis, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 104 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ilknur nilüfer cüneyt sultan gülderen güleser gülhanım gülnihal gülsev göknur ruhşat nüvis pertev satvet setenay sevgül sühendan veysel gülender meleknaz ümmiye zülfer