NEŞEM İsim Raporu:

NEŞEM Adının Yaygınlığı

NEŞEM Türkiye'de en çok kullanılan 1767. isim (... 1765. nezail, 1766. nezire, 1767. neşem, 1768. nilberk, 1769. nildan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NEŞEM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NEŞEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:30 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin NEŞEM olduğu ve NEŞEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEŞEM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEŞEM yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEŞEM Türkiye'nin en yaygın 1767. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1767. ad ise Debora ismi. NEŞEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1765. Hany 1766. Maged 1767. Debora 1768. Randi 1769. Nilesh isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEŞEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEŞEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEŞEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEŞEM İsminin Yazılışı:

-......--

Denizcilik Alfabesinde NEŞEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEŞEM İsminin Barkod Yazılışı:

NEŞEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEŞEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEŞEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEŞEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eşem) göre neşem ile Uyumlu İsimler :

muhteşem

Son 3 harfine (şem) göre neşem ile Uyumlu İsimler :

ayşem

Son 2 harfine (em) göre neşem ile Uyumlu İsimler :

özlem cem çiğdem meltem adem sinem erdem didem ekrem şebnem kerem eylem senem irem gizem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem elem rüstem hatem hürrem ecem azem bükem diğdem emrem ersem mukaddem istem bahrem çilem çisem ergem gizlem gülerdem kadem şehlem önem özdem

BAŞ HARFLERİ NEŞEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (neşe) göre NEŞEM ile Uyumlu İsimler :

neşe neşet

İlk 3 harfine (neş) göre NEŞEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ne) göre NEŞEM ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEŞEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'em' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

nedim nazım naim nevim neslim nesim

NEŞEM isminin Anlamı

NEŞEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEŞEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEŞEM + Anlam" veya "NEŞEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEŞEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEŞEM adını oluşturan N, E, Ş, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

N
E
Ş
E
M
TOPLAM
17
6
23
6
16
68

NEŞEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 961. murad, 962. narin, 963. neşem, 964. oruç, 965. raşide, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı önder erşan sıddık murad narin oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan