HIFZI İsim Raporu:

HIFZI Adının Yaygınlığı

HIFZI Türkiye'de en çok kullanılan 1270. isim (... 1268. heval, 1269. himmet, 1270. hıfzı, 1271. hürkan, 1272. hürrem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı HIFZI ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

HIFZI adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-03-2024 03:16 itibariyle yaklaşık 6,287 kişinin isminin HIFZI olduğu ve HIFZI isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HIFZI adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 492 HIFZI yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada HIFZI sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

HIFZI Türkiye'nin en yaygın 1270. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1270. ad ise Jyoti ismi. HIFZI adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1268. Bailey 1269. Pal 1270. Jyoti 1271. Ramin 1272. Krista isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HIFZI isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HIFZI İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HIFZI İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HIFZI İsminin Yazılışı:

........-.--....

Denizcilik Alfabesinde HIFZI İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HIFZI İsminin Barkod Yazılışı:

HIFZI ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HIFZI adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HIFZI KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HIFZI İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ıfzı) göre hıfzı ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (fzı) göre hıfzı ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre hıfzı ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ HIFZI İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hıfz) göre HIFZI ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (hıf) göre HIFZI ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre HIFZI ile Uyumlu İsimler :

hıdır hızır

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HIFZI İLE UYUMLU İSİMLER:

'hı' ile başlayıp 'zı' ile Biten İsimler :

'h' ile başlayıp 'ı' ile Biten İsimler :

hakkı hacı

HIFZI isminin Anlamı

HIFZI Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HIFZI isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HIFZI + Anlam" veya "HIFZI isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HIFZI ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HIFZI adını oluşturan H, I, F, Z, I harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

H
I
F
Z
I
TOPLAM
10
11
7
29
11
68

HIFZI ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 955. göker, 956. ilker, 957. hıfzı, 958. önder, 959. erşan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker önder erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan