TİBET İsim Raporu:

TİBET Adının Yaygınlığı

TİBET Türkiye'de en çok kullanılan 974. isim (... 972. sıla, 973. sümer, 974. tibet, 975. tunay, 976. vahap, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı TİBET ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

TİBET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:33 itibariyle yaklaşık 12,624 kişinin isminin TİBET olduğu ve TİBET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TİBET isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TİBET yaşadığını tahmin ediyoruz.

TİBET Türkiye'nin en yaygın 974. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 974. ad ise Dewey ismi. TİBET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 972. Aileen 973. Won 974. Dewey 975. Mayer 976. Candace isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TİBET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TİBET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TİBET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TİBET İsminin Yazılışı:

-..-....-

Denizcilik Alfabesinde TİBET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TİBET İsminin Barkod Yazılışı:

TİBET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TİBET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TİBET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TİBET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ibet) göre tibet ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bet) göre tibet ile Uyumlu İsimler :

gurbet

Son 2 harfine (et) göre tibet ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet demet muhammet fikret hikmet ismet buket necdet izzet şevket samet servet nusret saadet cevdet saffet nimet nüket adalet haşmet behçet fazilet nejdet rafet sermet nükhet hürriyet kudret mürüvvet hamiyet hidayet kıymet kısmet nedret nezaket himmet vecdet ülfet hasret kifayet letafet medet müferet nüshet satvet inayet afet nezhet hicret hümmet mefaret abdüssamet neşet refet nüzhet ümmet zinnet şazimet

BAŞ HARFLERİ TİBET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tibe) göre TİBET ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tib) göre TİBET ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ti) göre TİBET ile Uyumlu İsimler :

timur timuçin tijen tiraje

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TİBET İLE UYUMLU İSİMLER:

'ti' ile başlayıp 'et' ile Biten İsimler :

't' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

turgut talat tankut tevrat

TİBET isminin Anlamı

TİBET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TİBET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TİBET + Anlam" veya "TİBET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TİBET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TİBET adını oluşturan T, İ, B, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

T
İ
B
E
T
TOPLAM
24
12
2
6
24
68

TİBET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 968. savan, 969. tanıl, 970. tibet, 971. tuğçe, 972. yahya, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı önder erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan