VECDET İsim Raporu:

VECDET Adının Yaygınlığı

VECDET Türkiye'de en çok kullanılan 1325. isim (... 1323. pertev, 1324. petek, 1325. vecdet, 1326. ramin, 1327. rasime, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı VECDET ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

VECDET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:46 itibariyle yaklaşık 6,311 kişinin isminin VECDET olduğu ve VECDET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

VECDET isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda VECDET yaşadığını tahmin ediyoruz.

VECDET Türkiye'nin en yaygın 1325. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1325. ad ise Maura ismi. VECDET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1323. Radha 1324. Marisa 1325. Maura 1326. Aurora 1327. Mina isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

VECDET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde VECDET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde VECDET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde VECDET İsminin Yazılışı:

...-.-.-.-...-

Denizcilik Alfabesinde VECDET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

VECDET İsminin Barkod Yazılışı:

VECDET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(VECDET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

VECDET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ VECDET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ecdet) göre vecdet ile Uyumlu İsimler :

necdet

Son 4 harfine (cdet) göre vecdet ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (det) göre vecdet ile Uyumlu İsimler :

saadet cevdet nejdet medet

Son 2 harfine (et) göre vecdet ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet demet muhammet fikret hikmet ismet buket izzet şevket samet servet nusret saffet nimet nüket adalet haşmet behçet fazilet rafet sermet nükhet hürriyet kudret mürüvvet tibet hamiyet hidayet kıymet kısmet nedret nezaket himmet ülfet hasret kifayet letafet müferet nüshet satvet inayet afet nezhet gurbet hicret hümmet mefaret abdüssamet neşet refet nüzhet ümmet zinnet şazimet

BAŞ HARFLERİ VECDET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (vecde) göre VECDET ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (vecd) göre VECDET ile Uyumlu İsimler :

vecdi

İlk 3 harfine (vec) göre VECDET ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ve) göre VECDET ile Uyumlu İsimler :

vedat veysel veli vehbi veysi vefa verda vesile vedia vefik vermi vedi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ VECDET İLE UYUMLU İSİMLER:

've' ile başlayıp 'et' ile Biten İsimler :

'v' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

vedat vahit vuslat

VECDET isminin Anlamı

VECDET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size VECDET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "VECDET + Anlam" veya "VECDET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
VECDET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

VECDET adını oluşturan V, E, C, D, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

V
E
C
D
E
T
TOPLAM
27
6
3
5
6
24
71

VECDET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1086. nejdet, 1087. orkan, 1088. vecdet, 1089. serra, 1090. yalım, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa