ÖZEN İsim Raporu:

ÖZEN Adının Yaygınlığı

ÖZEN Türkiye'de en çok kullanılan 1371. isim (... 1369. zümrüt, 1370. özben, 1371. özen, 1372. öztekin, 1373. şaduman, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ÖZEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ÖZEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:37 itibariyle yaklaşık 6,317 kişinin isminin ÖZEN olduğu ve ÖZEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZEN Türkiye'nin en yaygın 1371. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1371. ad ise Herschel ismi. ÖZEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1369. Ida 1370. Saleem 1371. Herschel 1372. Donovan 1373. Wai isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZEN İsminin Yazılışı:

-----...-.

Denizcilik Alfabesinde ÖZEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZEN İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gözen özenç

SON HARFLERİ ÖZEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zen) göre özen ile Uyumlu İsimler :

sezen

Son 2 harfine (en) göre özen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen gökben özlen gökşen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özben çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen izgen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ ÖZEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (öze) göre ÖZEN ile Uyumlu İsimler :

özer özenç

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZEN ile Uyumlu İsimler :

özlem özgür özge özcan özkan özden öznur özgül özgen özay özgün özdemir özhan özlen öztürk özgü özben öztekin özüm özbil özger özal özde özdem özder özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

özcan özkan özden özgen özgün özhan özlen özben öztekin ömercan ömürcan ömürden özgecan

ÖZEN isminin Anlamı

ÖZEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZEN + Anlam" veya "ÖZEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZEN adını oluşturan Ö, Z, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

Ö
Z
E
N
TOPLAM
19
29
6
17
71

ÖZEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1089. serra, 1090. yalım, 1091. özen, 1092. bertan, 1093. cansın, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa