ESEN İsim Raporu:

ESEN Adının Yaygınlığı

ESEN Türkiye'de en çok kullanılan 503. isim (... 501. erman, 502. esat, 503. esen, 504. esma, 505. gülseren, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,454 kişiden birinin adı ESEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.41.

ESEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:51 itibariyle yaklaşık 37,009 kişinin isminin ESEN olduğu ve ESEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 487 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ESEN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 ESEN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ESEN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ESEN Türkiye'nin en yaygın 503. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 503. ad ise June ismi. ESEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 501. Boyd 502. Carter 503. June 504. Arturo 505. Gayle isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ESEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ESEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ESEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ESEN İsminin Yazılışı:

.....-.

Denizcilik Alfabesinde ESEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ESEN İsminin Barkod Yazılışı:

ESEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ESEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ESEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

esengül

SON HARFLERİ ESEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (sen) göre esen ile Uyumlu İsimler :

birsen gülsen nursen ersen ilksen aysen teksen asen göksen ruhsen

Son 2 harfine (en) göre esen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen alperen gökben özlen gökşen bilgen erden seren deren seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen özben özen çimen bigen seymen aygen simden berkten elen erşen gülderen gönen gözen oben zeren erkmen diren evşen eymen izgen nurben nurden nurseren selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ ESEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ese) göre ESEN ile Uyumlu İsimler :

eser esengül

İlk 2 harfine (es) göre ESEN ile Uyumlu İsimler :

esra esin esat esma esme esmeray esti esmahan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ESEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

erkan engin emin erhan ercan ersin esin eren erdoğan ertan elvan evren ersan ergin ekin erman ergün elçin ergun egemen erden erkin ersen evin efsun erhun erşan efekan emrehan erduran ertekin erkman emirhan ercin emrahan elen elvin emrecan erguvan erşen eşkan eran erkmen efgan elsun ercihan erdan erencan erizan ersun esmahan evşen eymen eyüphan eyşan ezgin

ESEN isminin Anlamı

ESEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ESEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ESEN + Anlam" veya "ESEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ESEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ESEN adını oluşturan E, S, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 51:

E
S
E
N
TOPLAM
6
22
6
17
51

ESEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 327. emay, 328. nalan, 329. esen, 330. fahir, 331. fahri, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 51 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

vedia emin fehmi hasan sami atıl handan aşer gökçe bahadır saim çağlar çelik celil efekan ejder emay nalan fahir fahri ferdi gün mine necat talha arin çayan dalina dijle enes fehim nahide naile odhan inanç