GÖKŞEN İsim Raporu:

GÖKŞEN Adının Yaygınlığı

GÖKŞEN Türkiye'de en çok kullanılan 885. isim (... 883. metehan, 884. üzeyir, 885. gökşen, 886. bedri, 887. berhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı GÖKŞEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

GÖKŞEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:06 itibariyle yaklaşık 12,615 kişinin isminin GÖKŞEN olduğu ve GÖKŞEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖKŞEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÖKŞEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÖKŞEN Türkiye'nin en yaygın 885. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 885. ad ise Terrance ismi. GÖKŞEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 883. Eldon 884. Igor 885. Terrance 886. Pauline 887. Harriet isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÖKŞEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÖKŞEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÖKŞEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÖKŞEN İsminin Yazılışı:

--.----.-....-.

Denizcilik Alfabesinde GÖKŞEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÖKŞEN İsminin Barkod Yazılışı:

GÖKŞEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÖKŞEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÖKŞEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gökşenay

SON HARFLERİ GÖKŞEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ökşen) göre gökşen ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (kşen) göre gökşen ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şen) göre gökşen ile Uyumlu İsimler :

ayşen gülşen ruşen nurşen şen erşen evşen

Son 2 harfine (en) göre gökşen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren birsen gülten güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen gökben özlen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen ruken ülgen gülseven ilgen tijen ilksen özben özen çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren eymen göksen izgen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ GÖKŞEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gökşe) göre GÖKŞEN ile Uyumlu İsimler :

gökşenay

İlk 4 harfine (gökş) göre GÖKŞEN ile Uyumlu İsimler :

gökşin

İlk 3 harfine (gök) göre GÖKŞEN ile Uyumlu İsimler :

gökhan gökçe gökçen göksel gökmen gökay göktürk gökben göknur göksu gökalp göksal göksun göktuğ gökberk gök gökcan göker göknil göksen göktan göktigin

İlk 2 harfine () göre GÖKŞEN ile Uyumlu İsimler :

gözde gönül görkem göçer gönen gözen göray göze

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖKŞEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'gö' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

gökçen gökmen gökben gönen gözen göksen

'g' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gürkan gülcan gürhan gülten gülşen güven gültekin gülden gülseren gülhan güzin gülen gülgün gülbin gülsen gürcan gülsün gülistan gülin gün günhan gülseven gıyasettin göksun gürsan gülderen gülsevin gökcan güjan göktan göktigin gökşin gülün

GÖKŞEN isminin Anlamı

GÖKŞEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÖKŞEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÖKŞEN + Anlam" veya "GÖKŞEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÖKŞEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖKŞEN adını oluşturan G, Ö, K, Ş, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 87:

G
Ö
K
Ş
E
N
TOPLAM
8
19
14
23
6
17
87

GÖKŞEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1657. tuğhan, 1658. şehper, 1659. gökşen, 1660. murat, 1661. abdülgani, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 87 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

murat abdülgani bertuğ cemaliye devrim dilaver şeniz gürkan nüket kadriye mithat mümin nilberk nizami perihan saygın ulus umur beyatlı övül şinasi elifnaz çağlaralp nilkay suavi öykü