ULUS İsim Raporu:

ULUS Adının Yaygınlığı

ULUS Türkiye'de en çok kullanılan 1865. isim (... 1863. uçkun, 1864. enbiya, 1865. ulus, 1866. vahide, 1867. vasfi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ULUS ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ULUS adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 03-12-2022 05:43 itibariyle yaklaşık 2,650 kişinin isminin ULUS olduğu ve ULUS isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ULUS adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 488 ULUS yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ULUS sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ULUS Türkiye'nin en yaygın 1865. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1865. ad ise Emilia ismi. ULUS adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1863. Paolo 1864. Edmundo 1865. Emilia 1866. Doug 1867. Marius isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ULUS isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ULUS İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ULUS İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ULUS İsminin Yazılışı:

..-.-....-...

Denizcilik Alfabesinde ULUS İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ULUS İsminin Barkod Yazılışı:

ULUS ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ULUS adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ULUS KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

hulusi

SON HARFLERİ ULUS İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (lus) göre ulus ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (us) göre ulus ile Uyumlu İsimler :

yunus şehmus şeyhmus

BAŞ HARFLERİ ULUS İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ulu) göre ULUS ile Uyumlu İsimler :

uluç

İlk 2 harfine (ul) göre ULUS ile Uyumlu İsimler :

ulaş ulvi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ULUS İLE UYUMLU İSİMLER:

'u' ile başlayıp 's' ile Biten İsimler :

ULUS isminin Anlamı

ULUS Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ULUS isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ULUS + Anlam" veya "ULUS isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ULUS ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ULUS adını oluşturan U, L, U, S harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 87:

U
L
U
S
TOPLAM
25
15
25
22
87

ULUS ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1674. perihan, 1675. saygın, 1676. ulus, 1677. umur, 1678. beyatlı, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 87 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

gökşen murat abdülgani bertuğ cemaliye devrim dilaver şeniz gürkan nüket kadriye mithat mümin nilberk nizami perihan saygın umur beyatlı övül şinasi elifnaz çağlaralp nilkay suavi öykü