MURAT İsim Raporu:

MURAT Adının Yaygınlığı

MURAT Türkiye'de en çok kullanılan 5. isim (... 3. mustafa, 4. ahmet, 5. murat, 6. hakan, 7. hasan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 67 kişiden birinin adı MURAT ve ismin yaygınlık oranı binde 14.94.

MURAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:34 itibariyle yaklaşık 1,348,603 kişinin isminin MURAT olduğu ve MURAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 17757 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MURAT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 32.75 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 11,353 MURAT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada MURAT sayısı her yıl 86 kişi artıyor.

MURAT Türkiye'nin en yaygın 5. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 5. ad ise James ismi. MURAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 3. Michael 4. Robert 5. James 6. William 7. Joseph isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MURAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MURAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MURAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MURAT İsminin Yazılışı:

--..-.-..--

Denizcilik Alfabesinde MURAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MURAT İsminin Barkod Yazılışı:

MURAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MURAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MURAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

murathan muratcan

SON HARFLERİ MURAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (urat) göre murat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rat) göre murat ile Uyumlu İsimler :

fırat berat tevrat firat

Son 2 harfine (at) göre murat ile Uyumlu İsimler :

serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ MURAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (mura) göre MURAT ile Uyumlu İsimler :

murad murathan muradiye muratcan

İlk 3 harfine (mur) göre MURAT ile Uyumlu İsimler :

murtaza

İlk 2 harfine (mu) göre MURAT ile Uyumlu İsimler :

mustafa muhammet muhammed muzaffer musa mutlu muharrem muammer muhsin muhittin mukaddes muhlis muhterem mualla muhteşem muvaffak mukadder muttalip muazzez mukaddem mut mutan mutluay mutluhan muşturay muhtar mucid muhibe muhlise muhsine muhyiddin munip munise muteber

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MURAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'mu' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

mehmet mahmut mesut muhammet mert mevlüt mithat melahat müfit mücahit macit mecit mürüvvet müjdat medet mut müferet mefaret

MURAT isminin Anlamı

MURAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MURAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MURAT + Anlam" veya "MURAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MURAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MURAT adını oluşturan M, U, R, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 87:

M
U
R
A
T
TOPLAM
16
25
21
1
24
87

MURAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1658. şehper, 1659. gökşen, 1660. murat, 1661. abdülgani, 1662. bertuğ, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 87 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

gökşen abdülgani bertuğ cemaliye devrim dilaver şeniz gürkan nüket kadriye mithat mümin nilberk nizami perihan saygın ulus umur beyatlı övül şinasi elifnaz çağlaralp nilkay suavi öykü