UMUR İsim Raporu:

UMUR Adının Yaygınlığı

UMUR Türkiye'de en çok kullanılan 796. isim (... 794. tayyar, 795. tümer, 796. umur, 797. uygar, 798. ilke, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı UMUR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

UMUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-07-2024 00:06 itibariyle yaklaşık 18,056 kişinin isminin UMUR olduğu ve UMUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

UMUR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 UMUR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada UMUR sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

UMUR Türkiye'nin en yaygın 796. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 796. ad ise Lynette ismi. UMUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 794. Homer 795. Jules 796. Lynette 797. Ron 798. Bertram isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

UMUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde UMUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde UMUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde UMUR İsminin Yazılışı:

..---..-.-.

Denizcilik Alfabesinde UMUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

UMUR İsminin Barkod Yazılışı:

UMUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(UMUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

UMUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ UMUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (mur) göre umur ile Uyumlu İsimler :

timur yağmur mahmur altemur

Son 2 harfine (ur) göre umur ile Uyumlu İsimler :

onur uğur nur ilknur aynur öznur cumhur ayşenur binnur gülnur şennur zinnur mansur yurdanur göknur saynur atanur batur billur elifnur gurur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur uygur şemnur sedanur ilnur yunsur şekur abdülgafur birnur damlanur elnur mensur semanur serdenur sevginur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ UMUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (umu) göre UMUR ile Uyumlu İsimler :

umut

İlk 2 harfine (um) göre UMUR ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ UMUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'u' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

uğur uygar uygur

UMUR isminin Anlamı

UMUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size UMUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "UMUR + Anlam" veya "UMUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
UMUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

UMUR adını oluşturan U, M, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 87:

U
M
U
R
TOPLAM
25
16
25
21
87

UMUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1675. saygın, 1676. ulus, 1677. umur, 1678. beyatlı, 1679. övül, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 87 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

gökşen murat abdülgani bertuğ cemaliye devrim dilaver şeniz gürkan nüket kadriye mithat mümin nilberk nizami perihan saygın ulus beyatlı övül şinasi elifnaz çağlaralp nilkay suavi öykü