CUMHUR İsim Raporu:

CUMHUR Adının Yaygınlığı

CUMHUR Türkiye'de en çok kullanılan 321. isim (... 319. ayfer, 320. nurten, 321. cumhur, 322. devrim, 323. nalan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,339 kişiden birinin adı CUMHUR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.75.

CUMHUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:13 itibariyle yaklaşık 67,622 kişinin isminin CUMHUR olduğu ve CUMHUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 891 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CUMHUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda CUMHUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

CUMHUR Türkiye'nin en yaygın 321. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 321. ad ise Erik ismi. CUMHUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 319. Abraham 320. Joanne 321. Erik 322. Rene 323. Vernon isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CUMHUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CUMHUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CUMHUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CUMHUR İsminin Yazılışı:

-.-...---......-.-.

Denizcilik Alfabesinde CUMHUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CUMHUR İsminin Barkod Yazılışı:

CUMHUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CUMHUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CUMHUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ CUMHUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (umhur) göre cumhur ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (mhur) göre cumhur ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (hur) göre cumhur ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ur) göre cumhur ile Uyumlu İsimler :

onur uğur nur ilknur aynur öznur timur yağmur ayşenur binnur gülnur umur şennur zinnur mansur yurdanur göknur saynur atanur batur billur elifnur gurur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur mahmur uygur şemnur sedanur altemur ilnur yunsur şekur abdülgafur birnur damlanur elnur mensur semanur serdenur sevginur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ CUMHUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (cumhu) göre CUMHUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (cumh) göre CUMHUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (cum) göre CUMHUR ile Uyumlu İsimler :

cuma cumali

İlk 2 harfine (cu) göre CUMHUR ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CUMHUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'cu' ile başlayıp 'ur' ile Biten İsimler :

'c' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

cihangir cafer caner cevahir cabir cevher cabbar cenker candemir candeğer

CUMHUR isminin Anlamı

CUMHUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CUMHUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CUMHUR + Anlam" veya "CUMHUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CUMHUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CUMHUR adını oluşturan C, U, M, H, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 100:

C
U
M
H
U
R
TOPLAM
3
25
16
10
25
21
100

CUMHUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2010. şevket, 2011. coşkun, 2012. cumhur, 2013. yılmaz, 2014. ertekin, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 100 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

şevket coşkun yılmaz ertekin esengül esmeray fikriye firdevs gurur gülgün hürrem muhlis neslihan sevtap soykan yağmur izzet alaettin firuze gülsay gülter muteber ruhsar toygar