GÜLSAY İsim Raporu:

GÜLSAY Adının Yaygınlığı

GÜLSAY Türkiye'de en çok kullanılan 2143. isim (... 2141. gülperi, 2142. gülru, 2143. gülsay, 2144. gülsefa, 2145. gülsünay, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜLSAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜLSAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 12:55 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin GÜLSAY olduğu ve GÜLSAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLSAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜLSAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜLSAY Türkiye'nin en yaygın 2143. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2143. ad ise Iraj ismi. GÜLSAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2141. Vadim 2142. Joni 2143. Iraj 2144. Kamlesh 2145. Vipul isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜLSAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜLSAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜLSAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜLSAY İsminin Yazılışı:

--...-.-......--.--

Denizcilik Alfabesinde GÜLSAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜLSAY İsminin Barkod Yazılışı:

GÜLSAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜLSAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜLSAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLSAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ülsay) göre gülsay ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lsay) göre gülsay ile Uyumlu İsimler :

bilsay

Son 3 harfine (say) göre gülsay ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ay) göre gülsay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ GÜLSAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gülsa) göre GÜLSAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (güls) göre GÜLSAY ile Uyumlu İsimler :

gülsüm gülseren gülsen gülsün gülser gülsev gülseven gülseda gülsevin gülsefa gülsünay

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLSAY ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülce gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gültürk gülüçağ gülüm gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülter gülver gülümser gülözgür gülbanu gülün

İlk 2 harfine () göre GÜLSAY ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLSAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

gülay günay güray gülsünay

'g' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

giray güney gökay gürsoy gökşenay gencay göray

GÜLSAY isminin Anlamı

GÜLSAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜLSAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜLSAY + Anlam" veya "GÜLSAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜLSAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLSAY adını oluşturan G, Ü, L, S, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 100:

G
Ü
L
S
A
Y
TOPLAM
8
26
15
22
1
28
100

GÜLSAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2028. alaettin, 2029. firuze, 2030. gülsay, 2031. gülter, 2032. muteber, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 100 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

şevket coşkun cumhur yılmaz ertekin esengül esmeray fikriye firdevs gurur gülgün hürrem muhlis neslihan sevtap soykan yağmur izzet alaettin firuze gülter muteber ruhsar toygar