BEDİRAY İsim Raporu:

BEDİRAY Adının Yaygınlığı

BEDİRAY Türkiye'de en çok kullanılan 1981. isim (... 1979. battalgazi, 1980. bavver, 1981. bediray, 1982. begül, 1983. behlül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BEDİRAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BEDİRAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 23:49 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin BEDİRAY olduğu ve BEDİRAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEDİRAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BEDİRAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

BEDİRAY Türkiye'nin en yaygın 1981. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1981. ad ise Selwyn ismi. BEDİRAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1979. Ivy 1980. Mansoor 1981. Selwyn 1982. Shashikant 1983. Gaston isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEDİRAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEDİRAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEDİRAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEDİRAY İsminin Yazılışı:

-....-.....-..--.--

Denizcilik Alfabesinde BEDİRAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEDİRAY İsminin Barkod Yazılışı:

BEDİRAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEDİRAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEDİRAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BEDİRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (ediray) göre bediray ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (diray) göre bediray ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (iray) göre bediray ile Uyumlu İsimler :

giray miray biray alpgiray

Son 3 harfine (ray) göre bediray ile Uyumlu İsimler :

koray nuray eray güray yıldıray feray boray baturay esmeray beray seray hüray muşturay samuray göray kamuray semray oray

Son 2 harfine (ay) göre bediray ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay tülay ilkay olcay nilay kubilay günay alpay çağatay şenay sunay sevilay gökay özay atalay atay sonay tugay berkay burkay tunay tümay altay ışılay kutlay akay okay orbay dilay türkay simay dinçay altınay arbay cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday dolakay mutluay sabutay selay setenay sılay talay benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay kutay nilkay onay serbay tünay uzay önay

BAŞ HARFLERİ BEDİRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (bedira) göre BEDİRAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (bedir) göre BEDİRAY ile Uyumlu İsimler :

bedir

İlk 4 harfine (bedi) göre BEDİRAY ile Uyumlu İsimler :

bedii bedia

İlk 3 harfine (bed) göre BEDİRAY ile Uyumlu İsimler :

bedrettin bedri bedriye

İlk 2 harfine (be) göre BEDİRAY ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat behçet behiye belma berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir behzat bertan behice bengül beyazıt behiç berkhan beliğ beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEDİRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'bed' ile başlayıp 'ray' ile Biten İsimler :

'be' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

berkay beray benay

'b' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

burkay boray baturay berksoy biray bilgütay bilsay

BEDİRAY isminin Anlamı

BEDİRAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEDİRAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEDİRAY + Anlam" veya "BEDİRAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEDİRAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEDİRAY adını oluşturan B, E, D, İ, R, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 75:

B
E
D
İ
R
A
Y
TOPLAM
2
6
5
12
21
1
28
75

BEDİRAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1237. şadiye, 1238. şenay, 1239. bediray, 1240. eyşan, 1241. kerime, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 75 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuri metin aybars filiz ayşen bihter reşat cengiz dündar süer seçkin erkman gülhal nazmi nasuh sevgi nimet nüşabe ofelya şerife seyfi tugan tunga özer uzcan şadiye şenay eyşan kerime sencer fulden özdem özenç şekip